Друк

Новини інституту

 • Уніфікація митних ставок та електронний сервіс для авторизації АЕО. Вийшов 68 випуск "Моніторингу зі сприяння торгівлі"

  19.10.2021

  У цьому випуску:

  Уніфікація митних ставок на окремі товари

  У Парламент внесли затверджений Урядом законопроєкт № 6149 «Про внесення змін до Митного тарифу України щодо уніфікації ставок ввізного мита на окремі товари», яким пропонується уніфікувати ставки ввізного мита на 92 товари. Це стосуватиметься тих товарів, які класифікуються залежно від їх хімічного складу, ступеня обробки, технічних характеристик тощо, та які неможливо ідентифікувати на момент їх митного оформлення. Зокрема пропонується збільшити ставки за 51 позицію та зменшити ставки за 41 позицією.

  Нардепи пропонують удосконалити застосування адміністративної відповідальності громадян за порушення митних правил.

  Законопроєкт № 6051 зареєстровано  14 вересня 2021 року. Ухвалення законопроекту та реалізація його норм забезпечить приведення положень Митного кодексу України у відповідність із Рішенням Конституційного Суду України. А удосконалення процедури компромісу у справах про порушення митних правил стимулюватиме обрання такої процедури, та матиме наслідком збільшення обсягу укладення мирових угод, що позитивно вплине на доходи бюджету.

  Пропонується уточнити деякі норми, що врегульовують спрощене митне оформлення транспортних засобів, які перебували на митній території України, а саме:

  • збільшити строк дії спрощених процедур розмитнення зі 180 до 270 днів;

  • уточнити загальну масу для вантажних автомобілів;

  • поширити дію спрощених процедур розмитнення на легкові автомобілі з «гібридним» двигуном, які були у використанні;

  • звільнити осіб, які відповідальні за ввезення транспортних засобів від відповідальності за неправомірні операції з транспортним засобом;

  • уточнити дату, станом на яку транспортні засоби перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту.

  Впроваджено електронний сервіс з подання заяви про надання авторизації АЕО

  Держмитслужба доопрацювала програмне забезпечення, яке дозволяє подавати підприємствам заяви про надання авторизації АЕО та анкети самооцінки. Скористатися послугою можна в Єдиному державному інформаційному веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» https://cabinet.customs.gov.ua.
   

  Завантажити документ.

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua