Друк

Новини інституту

 • Протягом 2020 року місцева влада взаємодіяла з громадськістю ефективніше ніж центральна – результати дослідження

  02.09.2021

  31 серпня в межах проєкту «Громадськість за демократизацію», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) за сприяння ЄС, в прес-центрі Українського кризового медіа-центру було представлено результати дослідження «Взаємодія громадськості та влади у 2020 році під час пандемії», проведеного партнером ІЕД ГО «Простір можливостей».

  «Це дуже якісне та актуальне дослідження комунікації влади з громадськістю в карантинний період, оскільки його результати сприяють пошукам шляхів взаємодії та подальшої співпраці населення з чиновниками», - наголосила Марія Нещерет, асистентка проєктів ІЕД. 

  Об’єктом дослідження були зміни в комунікації влади на місцевому та регіональному рівнях і робота громадських рад протягом пандемії. Було проаналізовано чотири рівні взаємодії з громадськістю: інформування, консультації, діалог, партнерство та рекомендації.

  Дослідження охопило Рівненську, Донецьку, Житомирську, Львівську, Одеську, Хмельницьку області, а також місто Київ. Було проведено інтерв’ю з представниками громадянського суспільства, членів громадських рад та направлено запити про надання публічної інформації до владних суб’єктів.

  В аналітичному звіті, підготовленому на основі дослідження, йдеться про те, що COVID-19 став екстремальним випробуванням для влади і максимально показав недоліки взаємодії та комунікації з громадськістю, але влада досить активно і ефективно реагувала на ковідні виклики та створювала нові канали комунікації. 

  Автори звіту наголошують, що для якісної комунікації між владою та громадою потрібно:

  - активно використовувати соціальні мережі як сучасний канал комунікації;

  - покращити склад громадських рад шляхом залучення активних людей;

  - використовувати онлайн формат роботи;

  - активно залучати громадські ради до державних справ.
   

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua