Друк

Новини інституту

 • Відбулася презентація проєкту громадської ініціативи Виборча Рада UA «Нова влада України 2019–2021 роки: досягнення, проблеми, перспективи»

  31.08.2021

  30 серпня 2021 року голова правління ІЕД Ігор Бураковський взяв участь у презентації проєкту громадської ініціативи Виборча Рада UA «Нова влада України 2019–2021 роки: досягнення, проблеми, перспективи». Мета проєкту — проаналізувати проаналізувати роботу української влади за 2019–2021 роки.

  Проєкт розбитий на 6 блоків: інституціональна організація публічної влади, права людини, зовнішня політика, оборона й національна безпека, гуманітарна політика та блок соціально-економічної політики, координатором якого є Ігор Бураковський.

  Під час презентації експерт окреслив головні чинники, які визначають сучасну соціально-економічну ситуацію та економічну політику України. По-перше, значна частина тих змін, які відбуваються сьогодні, так чи інакше, була започаткована попередньою владою. «Багато речей, які робить нова влада, вона успадкувала від влади попередньої. Якщо ми проаналізуємо стратегічні документи, то можемо говорити про десяток нових стратегій або концепцій, розроблених новою владою. Але, з іншого боку, можемо назвати десяток концепцій, які реалізуються новою владою, й були розробленіпопередниками», — вважає Ігор Бураковський.

  По-друге, сьогодні в Україні існує велика кількість стратегічних документів різних рівнів, а економічна політика реалізується з кількох центрів: Уряд, який намагається подавати та просувати певні закони через парламент, дуже активний парламент і президент.

  По-третє, це економічна криза, спричинена пандемією COVID-19.

  Крім того, на думку Ігоря Бураковського, на українську економіку сьогодні впливають і світові тенденції, а останні роки характерні тим, що в економіці зміни відбуваються дуже швидко.

  «Коли мова йде про економічну політику, то мимусимо дуже швидко реагувати на зміни, розуміти зміни, які будуть завтра, і готуватися до них сьогодні. Другий момент — в економіці є такий феномен, який називається «багатоваріантність». Ми можемо досягати однієї цілі різними шляхами: популярними й не популярними, більш або менш ефективними, самостійно або в співпраці із західними колегами. Багатоваріантність породжує різні ставлення до одних і тих самих речей і це, очевидно, говорить, що необхідно нести економічні знання в маси.» — розповідає Бураковський.

  На думку експерта, у 2019–2020 роки українська влада пережила деякі фундаментальні зміни: «У нас змінився голова Національного банку. Свого часу це було певним політичним потрясінням для наших закордонних партнерів, зокрема для МВФ. І це також питання: як на сьогодні в нас формуються команди, щоби реалізовувати економічні зміни. Ми можемо спостерігати позитивні зміни. Тобто за багато речей, про які говорили попередники, проголосували й вирішили безпосередньо новою владою. Скажімо, наприклад, скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення. Це дійсно дуже потужний крок уперед, про який ми не маємо забувати. Також мимаємо говорити про такі кроки, як намагання навестилад у великих компаніях: НАК «Нафтогаз України», «Укроборонпром», «Укрпошта». З іншого боку, ми бачимо, що виникають проблеми, пов’язані з формуванням наглядових рад, залученням іноземних незалежних експертів і фахівців. І також скандали, які супроводжують і «Укроборонпром» і той самий НАК «Нафтогаз».

  Ми також бачимо традиційні проблеми: ми починаємо співпрацю з МВФ, а потім вона обривається; ми говоримо про те, що в нас є просування, наприклад, у корпоративному управлінні держпідприємств, однак тут ми також бачимо проблеми; ми запускаємо приватизацію, однак у великій приватизації маємо тільки один успішний проєкт — продаж готелю «Дніпро». 

  Останнє, про що варто нагадати, це процеси, пов’язані з інформатизацією. Тут ми дійсно дуже сильно й потужно просуваємося. Це заслуга й людей, які працюють у Міністерстві цифрової трансформації, і COVID-19, який пересадив нас усіх у домівки на дистанційну роботу. Це такий собі «пуш», який просуває процеси цифровізації нашої економіки», — вважає Ігор Бураковський.

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua