Друк

Новини інституту

 • 25 років дослідженню "Ділова Думка"!

  01.04.2021

  DD2

  Сьогодні рівно 25 років з моменту запуску опитування промислових підприємств, яке сьогодні ми щоквартально випускаємо під назвою "Ділова Думка".

  Виконавча директорка ІЕД Оксана Кузяків, яка є керівницею даного опитування згадує, як усе починалось.

  «Ідея “rapid enterprise survey” (швидких бізнес-опитувань) з’явилась у середині 1994 року у групи іноземних економічних радників під керівництвом Андреса Ослунда (так-звана «група Сороса-Ослунда»), які допомагали українському уряду з впровадженням реформ. Групі не вистачало даних для розуміння реального стану речей у бізнес середовищі, яке лиш зароджувалось. Вони згадали, що в Німеччині після Другої світової війни було започатковано дослідження думок керівників бізнесу, яке показувало поточний стан справ і плани на 2-3 місяці.

  У той час в «групі Сороса» працювали не лише іноземні економісти, а й молоді українські фахівці, які займались прогнозуванням. Оксана Кузяків була одним із таких фахівців. «Це - перший проєкт, з якого почався мій професійний шлях. Всі ці роки я ним опікувалась», - згадує пані Оксана.

  Наш Інститут – це четвертий дім цього дослідження. До ІЕД Оксана Кузяків проводила це опитування в межах «групи Сороса», МЦПД (тоді опитування мало назву «Бізнес огляд»), Дослідницького центру EERC (КШЕ) і нарешті у 2002 році проєкт під назвою «Ділова думка» перейшов до ІЕД в якості флагманського. В ІЕД опитування значно розширили.

  З 2002 по 2012 ІЕД проводив це опитування у стратегічному партнерстві із Швейцарським економічним інститутом KOF, завдяки чому розширив сектори. З 2007 по 2013 проводилось опитування банків. У 2012 – опитування щодо Євро 2012. З 2012 року – по сьогодні проводиться опитування готелів.

  Результати опитування «Ділова думка», які ми маємо сьогодні – це унікальні дані щодо розвитку української економіки за останні 25 років. Опитування дає актуальний зворотній зв’язок від підприємств щодо економічної політики та показує основні тенденції для прогнозистів. «Ділова думка» - це наш внесок в розвиток економічної політики України, яка базується на доказовому підході.

  Останні звіти можна знайти за посиланням

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua