Друк

Анонс

Вхід на сайт


Новини інституту

 • Пожвавлення на ринку праці та зменшення невизначеності - перші позитивні сигнали українського ділового середовища за рік пандемії

  17.03.2021

  Такі дані щоквартального опитування підприємств “Ділова думка” презентувала виконавча директорка Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) Оксана Кузяків під час пресконференції «Економічні тенденції та очікувані реформи: погляд бізнесу», яка відбулася 17 березня 2021 року. Останнє опитування “Ділова думка” проходило у лютому 2021 року. Цього року виповнюється 25 років від запуску опитування. 

  Більшість опитаних підприємств (80%) вважають, що карантинні обмеження через пандемію COVID-19 є основною перешкодою для зростання виробництва за останній рік. 

  Крім цього основними перешкодами підприємства назвали “високий конкурентний тиск” (59%) і низький попит (59%). “Корупція” дошкуляє кожному четвертому підприємству (26%), однак у списку перешкод опустилась аж на 12 місце. 

  У лютому 2021 року було зафіксовано перші позитивні сигнали до відновлення зростання ділової активності у першому півріччі після драматичного падіння у квітні 2020 року. 

  • Сигнал 1 - це ріст очікувань щодо відновлення економічної активності на наступні 6 місяців. 
  • Сигнал 2 - це збільшення позитивних оцінок все ще від’ємного індексу ділового середовища в Україні. 
  • Сигнал 3 - це зменшення невизначеності з початку 2021 року в майбутньому бізнес-середовищі та ситуації на підприємстві. 
  • Сигнал 4 - це перше за рік збільшення труднощів з наймом кваліфікованих працівників. 

  “Таким чином можна стверджувати про сигнали до відродження на ринку кваліфікованої робочої сили”, - підсумувала Оксана Кузяків. 

  Серед очікуваних реформ у 2021 році,респонденти, в першу чергу, роблять наголос  на державній підтримці. Серед першої десятки найочікуваніших заходів — держдопомога тим, хто постраждав від карантину” (63%), програми держгарантій за кредитами (56%) та держпідтримка енергозберігаючих заходів (49%). На думку дослідників, це пов’язано із втратами від карантину та викликами, які стоять перед бізнесом — все ще порівняно дорогі кредити, потреба інвестувати в енергоефективні засоби та оновлення інфраструктури на фоні високої конкуренції. 

  “Серед очікуваних реформ нас найбільше вразило те, що поміж інших проблем, судова реформа — аж на 22 місці серед першочергових заходів, яких очікує бізнес. Її вибрали в якості пріоритету лише 34% опитаних”, - підсумувала Оксана Кузяків. 

  Завантажити презентацію можна за посиланням

  Переглянути відеозапис пресконференції

   

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua