Друк

Новини інституту

 • Громади потребують навчання, прозорості та впровадження не інфраструктурних, а економічних проєктів - підсумки дискусії

  29.01.2021

  29 січня 2021 року Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) в рамках проєктів «Посилення ролі ОГС в демократизації України» за підтримки Європейського Союзу та «Розуміння угод про асоціацію між ЄС та Україною, Молдовою і Грузією» (3DCFTAs) за підтримки Уряду Швеції провів онлайн дискусію «Після виборів: як забезпечити успішну роботу місцевої влади».

  GZD_infographics_29.01.21Координаторка проєкту «Посилення ролі ОГС в демократизації України»  Ірина Коссе презентувала результати невеликого онлайн-опитування щодо ефективності місцевої влади (80 респондентів), яке ІЕД запустив на своїх платформах напередодні заходу (переглянути слайди). 45% респондентів оцінили роботу своїх органів місцевої влади «на трієчку». На думку респондентів, найефективнішою місцева влада є у секторах освіти та соціального захисту; найменш ефективною – у секторах містобудування та екології.

  Керівник  ГО «Інститут соціокультурного менеджменту» з Кропивницького Лев Абрамов вважає, що найбільш успішно громади скористались своїми повноваженнями, будуючи дороги. Але, на жаль, інфраструктурні проєкти не дають поштовху місцевому економічному розвитку. “Якщо люди не задоволені - вони їдуть”. Критеріями успішності громад пан Абрамов називає кількість випускників місцевих шкіл, які, здавши ЗНО на високий бал, залишаться у громаді.

  Економіст Центру економічної стратегії та активний громадянин Ірпеня Дмитро Яблоновський підтримує реформу децентралізації, однак звертає увагу на проблему підзвітності, прозорості та відповідальності місцевої влади за ресурси. З іншого боку, експерт розповів про брак ресурсів у місцевих активістів, які намагаються боротись з цими явищами. Він вважає, що активізм необхідно перетворювати на інституціоналізований рух.

  Представники місцевих органів влади Денис Ман (Заступник голови Закарпатської обласної ради), Павло Ярмій (депутат Каховської районної ради) та Валерій Шульга (перший заступник міського голови Боярської ОТГ, депутат Фастівської районної ради) наголосили на необхідності навчання людей, які беруть участь в самоуправлінні на місцях.

  За словами Дениса Мана, найважливіша функція райрад – консультації ОТГ щодо управління, використання коштів і звітування. Павло Ярмій наголосив на тому, що для громад необхідно розпочати системне навчання. Валерій Шульга розповів, що громади відчувають голод фахових кадрів. Він вважає, що цьому можуть зарадити так звані “школи мерів”, які готуватимуть фахівців.

  Директорка Чернігівського регіонального офісу U-LEAD Ірина Кудрик вважає реформу децентралізації успішною, так як зміни уже набули системного характеру. За спостереженнями пані Кудрик, найуспішнішими є громади, які об’єднались добровільно.

   

  Відеозапис дискусії

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua