Друк

Новини інституту

 • Рівень невпевненості бізнесу у майбутньому зріс - результати опитування «Ділова думка»

  21.12.2020

  QES_ukr_3

  Представляємо Вашій увазі черговий випуск щоквартального звіту "Ділова думка" за результатами опитування керівників промислових підприємств (переглянути). У цьому випуску представлені оцінки за ІІІ квартал та очікування за IV квартал 2020 року. 

   

  Основні висновки:

  • На фоні de facto послаблених карантинних заходів, запроваджених через пандемію COVID-19, та, водночас, погіршення епідеміологічної ситуації, зростає рівень невпевненості бізнесу у майбутньому.
  • Оцінки ситуації залежать від розміру підприємств: очікування великого та середнього бізнесу покращились, у той час, як малий бізнес продовжує погіршувати прогнози.
  • Складнощі з пошуком робочої сили на ринку праці зменшуються — як для кваліфікованих, так і некваліфікованих працівників.

   

  Цього року карантин та перехід на дистанційну роботу, змусив нас запровадити рішення, яке давно було на часі — перехід на іншу форму збору даних. Починаючи з квітня 2020 року, опитування проводиться методом самозаповнення анкет респондентами. Хоча частину анкет все ще збирають інтерв'юери методом телефонного інтерв’ю.

  Ми багато експериментували цього року тому не всі випуски "Ділової думки" були оприлюднені. Ми зробимо це на початку наступного року.

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua