Друк

Новини інституту

  • Місцева влада та бізнес під час карантину: потрібні гроші, інформація та активний діалог - висновки дискусії

    27.11.2020

    26 листопада 2020 року ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (ІЕД) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу організував дискусійний майданчик «COVID-19  та економічна активність: дилема для місцевої влади», на якому представив однойменне дослідження та обговорив з представниками місцевої влади та бізнесу, як підтримати бізнес в період карантину. 

    «Пандемія COVID-19 є природним явищем, на відміну від «традиційних» економічних криз, - вважає Ігор Бураковський, голова правління ІЕД, який презентував дослідження. - Воно зумовило негативні соціально-економічні наслідки для всіх країн світу. Перед місцевою владою постав виклик, як збалансувати інтереси безпеки населення та економічні інтереси громади. На практиці це означає — як підтримати бізнес в період пандемії». 

    За словами представників облдержадміністрацій та міських рад Хмельниччини, Херсонщини, Львівщини, Черкащини та Вінниччини, які виступали на заході, для підтримки економічної активності в період пандемії місцева влада використовує різні інструменти сприяння економічній активності. Мова йде про надання пільг зі сплати місцевих податків та зборів, звільнення від орендної плати за користування майном відповідної громади, відшкодування «залишкової» відсоткової ставки за кредитами в рамках програми «5-7-9». Ну і, звичайно, активна цілеспрямована комунікація з бізнесом сьогодні набуває особливої ваги.

    Важливим чинником ефективної реакції місцевої влади на економічні виклики пандемії став попередній досвід сприяння розвитку малого та середнього бізнесу за «нормальних умов». Зокрема, начальниця відділу регуляторної політики та адміністративних послуг Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Вінницької ОДА Тетяна Ламакіна розповіла про те, що в області завершується дія Стратегії розвитку МСП, яку розробили у партнерстві з ІЕД за підтримки Програми USAID «ЛЕВ». Завдяки ній, в період пандемії область продовжувала підтримувати бізнес, зокрема у травні 2020 року провела конкурс бізнес-планів, на якому було підтримано 30 стартапів.  

    Водночас, як зазначив заступник Хмельницького міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Володимир Гончарук, пільги під час першого «локдауну» були недостатніми і тому бізнес дуже негативно ставиться як до карантину вихідного дня, так і до можливого подальшого «локдауну». За інформацією представниці Європейської бізнес асоціації Юлії Краснової, від карантину найбільше страждає малий та мікробізнес. Бізнес очікує на чіткий план дій і однакові правила гри, податкові канікули та звітування з використання «ковідного» фонду. 

    Загалом, обговорення засвідчило, що регіони сьогодні в особі місцевої влади потребують платформи для обміну досвідом підтримки бізнесу в період карантину. Важливість такого інформаційного обміну визначається тим, що місцева влада сьогодні на практиці вчиться, як підтримати економічну активність в період карантину. 

    Захід відбувся в рамках проєктів «КОВІД-19 та Україна: незалежний моніторинг та оцінка соціально-економічних наслідків пандемії для регіонів України. Фаза 1» за фінансування Міжнародного фонду «Відродження» та «Посилення ролі ОГС в демократизації України» за фінансування Європейського Союзу. Обидва проєкти реалізуються Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

     

    Відеозапис дискусії

     

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua