Друк

Новини інституту

 • Лист Джеймса МакГанна до аналітичних центрів

  24.03.2020

  James.M_ukr

  23 березня 2020 року ми отримали листа від професора Джеймса МакГанна, директора програми
  Think Tanks and Civil Societies Program Університету Пенсільванії, яка щорічно випускає Рейтинг найкращих аналітичних центрів світу.

  У своєму листі професор МакГанн закликає аналітичні центри змінюватись сьогодні, бо в майбутньому на нас чекає нескінченний потік природних, медичних, політичних та соціальних вірусів. Читайте переклад листа українською нижче:

   

  "Шановні друзі, колеги та партнери,

  Для початку, я хотів би побажати всім мужності, надії, рішучості та сили пережити цю пандемію, але особливо мої слова стосуються державних діячів, лікарів та медсестер, які перебувають на передовій, і, перш за все, тих, хто найбільше ризикує від вірусу COVID19, а також тих, хто вразливий до економічних і соціальних збоїв, які цей вірус приніс. Ми повинні відкинути наші відмінності та перетнути межі партійної приналежності, якщо ми хочемо успішно протистояти цій глобальній загрозі. Це також означатиме, що нам доведеться докорінно трансформувати нашу державну політику та інституційні пріоритети для подолання кризи та її довгострокового впливу.

  Аналітичним центрам у всьому світі необхідно думати і діяти нестандартно поза межами зони комфорту та брати на себе ініціативу у вирішенні цієї кризи. Це означає реорганізацію наших досліджень та мобілізацію працівників для того, щоб допомогти політикам та громадськості у тих ситуаціях, коли потрібно зробити складний вибір - зараз і в майбутньому.

  За останній тиждень багато науковців та керівників аналітичних центрів з різних куточків світу, які борються з екзистенційною кризою, спричиненою вірусом COVID19, говорили про його економічний вплив, жорсткий політичний вибір, який ми маємо зробити, а також оперативні та стратегічні виклики, які загрожують усім нашим інституціям. Єдине, що обнадіює, це те, що в часи кризи з'являються ініціативні люди та організації, які показують досвід та дух співпраці. Вони мені нагадують власників великих та малих човнів, які напередодні Висадки в Нормандії зібралися разом та Ендрю Джексона Хіггінса, мислителя, який розробив і масово виробляв десантне судно для цієї операції. Я наводжу ці два приклади, щоб продемонструвати, на що здатні люди та групи людей, коли шанси є невеликими, а перешкоди - серйозними. Мене також дуже вразило, коли я побачив, як наші колеги в Італії, а конкретно в Мілані, посеред великого лиха вийшли на балкони, щоб заспівати арію з опери Пуччіні «Не смій спати!». У ній є такі слова: “Годі цій ночі! Кваптеся вже, зорі! Забирайтеся геть, зорі! Світанок — й виграв я! Виграв я! Виграв я!”

  10 років тому, коли я розпочав створення спільноти аналітичних центрів, я робив це з переконанням, що, визначаючи та об'єднуючи провідні аналітичні центри світу, я можу допомогти розвивати важливі партнерські стосунки між науковцями, установами та країнами, а це допоможе вдосконалити національну, регіональну та глобальну політики та зміцнить аналітичні центри у всьому світі.

  Сьогодні я пишу, щоб закликати вас та ваших колег поділитися інноваційними політиками та програмами, які ви, можливо, вже розробили для боротьби з Коронавірусом. Надайте свої ідеї та підтримайте наших колег у цей важкий екзистенційний момент. Я радий тому, що зараз сформувалася спільнота аналітичних центрів, про що свідчать слова їхніх керівників, які взяли участь у Всесвітньому саміті аналітичних центрів у Бразилії у грудні 2019 року (Посилання)

  Як ви знаєте, я вивчаю тенденції, які впливатимуть на суспільство та політичне середовище, в якому працюють аналітичні центри. Коронавірус чітко показує масштаби та руйнівні наслідки пандемій. Швидкий та руйнівний вплив, який віруси можуть мати на країни та людей у ​​всьому світі - це важлива тенденція, яку нам потрібно зрозуміти. Ця нова реальність розширює значення "вірусного поширення інформації" і безпосередньо пов'язана з тим, що я називаю "збільшена швидкість потоків інформації та політик", де інформація та події поширюються світом надзвичайно швидко. Коронавірус та його економічні й соціальні наслідки промайнули планетою за мить. Це підкреслює той факт, що ми, аналітичні центри, повинні стати розумнішими, кращими, швидшими та адаптивнішими, якщо ми хочемо допомогти людям впоратися з тим, що, за моїми прогнозами, буде нескінченним потоком природних, медичних, політичних та соціальних вірусів, які будуть охоплювати земну кулю. Ми матимемо інституційний потенціал для вирішення цього виклику, якщо трансформуємо те, як ми працюємо, і як ми думаємо про проблеми політик.

  Я твердо вірю, що ми подолаємо цього невидимого ворога, але мусимо готуватися до майбутнього, коли перебої та зростаючі швидкості потоків інформації будуть постійно тримати нас на ногах.

  Давайте підтримувати одне одного перед цим глобальним викликом і демонструвати людям у всьому світі, що лідерство, факти та аналітичний центр мають значення зараз більше, ніж будь-коли раніше.

  Будьте в безпеці і будьте здорові,
  Джеймс МакГанн, директор Програми аналітичних центрів та громадянського суспільства Інституту Лаудера Університету Пенсільванії"

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua