Друк

Новини інституту

  • В Києві відбулася конференція «Просування реформ в регіони: історії успіху»

    18.12.2019

    2
    17 грудня 2019 року в Києві відбулася конференція «Просування реформ в регіони: історії успіху», яку провів Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) в рамках проекту "Просування реформ в регіони", що фінансується Європейським Союзом.

    На першій панельній дискусії «Європейська інтеграція України: як ми рухаємось?» представники Євроделегації та українських ОГС дали свою оцінку виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

    Добромір Хрістов, менеджер сектору "Європейська інтеграція та допомога Парламенту" Делегації ЄС в Україні поділився своїми думками: "Україна рухається в правильному напрямку. Після зміни Уряду євроінтеграція залишилася стратегічною ціллю. Архітектура виконання Асоціації була побудована. Є план імплементації. Є система моніторингу, яку щойно презентували."

    Євген Бистрицький, голова громадського об'єднання Виборча Рада UA назвав дві критичні думки щодо євроінеграції України. По-перше, питання євроінтеграції після виборів було відсунуте на другий план, а комунікації щодо європейського майбутнього просто немає. По-друге, в регіонах зникла комунікація між місцевою владою та громадськими організаціями - влада обходить громадянське суспільство в регіонах.

    Головний редактор Європейської правди, Сергій Сидоренко має враження, що Україну є за що критикувати, але ЄС не хоче цього робити: «Коли є певні зауваження, ЄС старається не дуже це афішувати. Секторів, де є затримки - багато. Серед головних - ліс кругляк чи транспорт. Тим не менше є дуже важливі показники руху вперед. Це, наприклад, ринок землі, який не додасть владі електоральних плюсів чи так-званий "промисловий безвіз", до якого раніше не доходили руки».

    Роман Петров, завідувач кафедри міжнародного і європейського права НаУКМА, керівник кафедри ім. Жана Моне з права ЄСпорівняв звіти ЄС щодо Балканських країн та України. Звіт для України експерт називає «звітом батька чи мами». В той час, коли для балканських країн звіт містив жорстку критику. «Читаючи звіт для України можна зробити хибний висновок, що в Україні все гаразд», - підсумував експерт.

    Сергій Солодкий, перший заступник директора Центру "Нова Європа" презентував дослідження своєї організації під назвою "Євромапа України". За євроінтеграційними успіхами (економічні, інфраструктурні, гендерні індикатори тощо) переможцями рейтингу стали: Львівщина, Івано-Франківщина, Вінниччина, Сумщина, Одещина. Областю, яка найшвидше розвивається є Миколаївщина (зараз на 16 місці).

    Анатолій Куцевол, Голова та співзасновник ГО ЦПІД зазначив, що найважливішим досягненням Євроінтеграції України є незворотність процесів. «Сьогодні, коли українські чиновники роблять нові для них речі, вони не шукають схожий досвід в Росії, вони дивляться, як це було зроблено на Заході. Найбільшим виграшем України від Угоди про асоціацію, експерт вважає те, що Угода нарешті «пішла в регіони».

     

    На другій панельній дискусії "Історії успіху реформ" регіональні партнери проекту "Просування реформ в регіони" розповіли про реальні історії з Черкащини, Львівщини, Вінниччини, Харківщини та Тернопільщини. Переглянути дискусію можна нижче.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua