Друк

Новини інституту

  • Чернігівська митниця – у трійці найкращих в Україні

    25.10.2018

    25 жовтня, 2018 року, Чернігів – Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) разом із «Асоціацією регіональних засобів масової інформації» (ГО «АРЗМІ») в рамках Проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» (фінансується ЄС та МФ Відродження) провів круглий стіл «Легкість переміщення товарів через кордон: національний та регіональний виміри».

    На заході експерт ІЕД Андрій Бутін презентував результати ІІІ щорічного опитування понад тисячі українських підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, та порівняв їх з даними Чернігівської області.

    Загалом, український бізнес позитивно та нейтрально оцінює вплив Угоди про асоціацію з ЄС та покладає великі надії на майбутнє. На Чернігівщині 20% підприємств заявили, що вже виграли від Угоди, та 40% очікують виграти в майбутньому. Відносно багато, близько 10%, вказали, що програли від Угоди та стільки ж мають песимістичні очікування.

    Основні проблеми в роботі митниці у 2017-2018 роках загалом по Україні не змінилися з 2015 року – недосконале митне законодавство, корупція та недостатня прозорість. На Чернігівській митниці оцінки загалом високі, порівняно до середніх по Україні. 87% респондентів оцінили роботу митниці, як ефективну. При тому, що з проблемами на митниці стикалися 29% експортерів та імпортерів, більшість респондентів головною вважають проблему митного законодавства, що на регіональному рівні не регулюється. В експериментальному агрегованому рейтингу митниць, Чернігівська митниця посідає 3 місце. Рейтинг вираховується на основі оцінки роботи митниці, її технічного оснащення і корупції. Кіровоградська та Хмельницька митниці очолюють список. Найгірші оцінки у м. Київ, Дніпропетровській та Волинській областях.

    Результати місцевого опитування, яке в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» провела ГО «АРЗМІ», в більшості збігаються з результатами національного звіту. Дослідження показало, що Чернігівська митниця ДФС виконує свої функції на високому професійному рівні і не створює додаткових перешкод для діяльності суб’єктів ЗЕД. «Опитані представники підприємств не вважають проходження митних процедур перешкодою, яка негативно позначається на обсягах торгівлі», - коментує Дмитро Гапоненко, експерт ГО «АРЗМІ».

    Разом з тим процес проходження митного оформлення не є ідеальним і потребує подальшої оптимізації. ГО «АРЗМІ» підготувала низку рекомендацій, які включають створення матеріально-технічної бази митниці, розроблення системи прозорого визначення митної вартості, переведення документообігу в електронний формат та налагодження діалогу між бізнесом та митними органами.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua