Друк

Новини інституту

  • Львівська митниця - одна з найбільших в Україні. 30% ЇЇ користувачів - підприємці з інших областей - круглий стіл

    15.10.2018

    3213_Fotor

    Такі дані озвучили на круглому столі "Спрощення процедур торгівлі" у Львові 11 жовтня 2018 року

    Виконавчий директор Інститут економічних досліджень та політичних консультацій Оксана Кузяків презентувала результати ІІІ щорічного опитування понад тисячі українських підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, та порівняла їх з даними Львівської області.

    На Львівщині 61% опитаних підприємств очікують для себе переваг від Угоди про Асоціацію з ЄС, 33% не впевнені та лише 6% мають песимістичні очікування.

    Львівська область – одна з чотирьох, де підприємці-імпортери стали витрачати менше грошей при імпорті. Для експортерів грошові витрати залишились на рівні з попереднім роком, що теж позитивно з огляду на те, що в більшості України ці витрати зросли. Тим не менше, на думку підприємців, в області є певні проблеми з корупцією та технічним забезпеченням на митниці.

    Пан Ігор Каламуняк, начальник управління організації митного контролю і оформлення Львівської митниці ДФС, відреагував на тези, розповівши, що Львівська митниця є однією з найбільших в Україні. 30% підприємців, які користуються цією митницею, приїхали з інших областей. Серед позитивів – за останні місяці понад 97% всіх декларацій було оформлено через «єдине вікно».

    В другій частині заходу обговорювали результати мораторію на експорт лісу-кругляку. Андрій Кісера, заступник директора Департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації, переконаний, що мораторій мав позитивний вплив для області. «Деревообробна галузь втрималася на плаву та продовжує розвиватися. Львівська ОДА розробили програму розвитку малого та середнього бізнесу, де були передбачені відшкодування відсоткових ставок. Підприємства деревообробної промисловості на Львівщині були дуже активними в рамках цієї програми – у 2018 році конкурс закрили вже в першому півріччі», - відзначив пан Кісера.

    Інститут економічних досліджень та політичних консультацій презентував оцінку впливу мораторію на експорт кругляку. За словами експертів, заборона на експорт необробленої деревини не зупинила її поставки за кордон. «Ми порівняли українську та європейську статистику поставок деревини з України та побачили, що експорт кругляку до ЄС може відбуватися під виглядом паливної деревини», - розповів науковий співробітник ІЕД Євген Ангел. Мораторій сприяв розвитку лісопильної галузі в Україні, яка виготовляє продукцію первинної обробки для подальшого виробництва. Тим не менше, він не досягнув своєї мети – не захистив українські ліси від вирубок.

    Круглий стіл провел Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) разом з Львівська Торгово-Промислова Палата за підтримки Львівської ОДА в рамках Проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» (фінансується ЄС та МФ Відродження).

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua