Друк

Новини інституту

 • Волинська митниця: підприємцям дошкуляють черги на кордоні, складнощі при визначенні митної вартості та бюрократія

  12.10.2018

  Volyn_12.10.18
  12 жовтня 2018 року у Луцьку представили опитування місцевих підприємств, що займаються зовнішньою торгівлею, а також представників митних та контролюючих органів, присвячене проблемам проходження митниці у регіоні та шляхам їх вирішення.

  Це опитування, проведене ГО Агенція міжнародної співпраці - грантистом ІЕД у Волинській області - показало, що місцевим суб'єктам ЗЕД найбільше заважають черги на кордоні, складнощі при визначенні митної вартості та велика кількість документів, що вимагаються при митному оформленні.

  Ці висновки збігаються з результатами третьої хвилі опитування експортерів та імпортерів, проведеного ІЕД, які презентувала дослідниця ІЕД Iryna Fedets.

  За даними нашого опитування, бізнес Волинської області низько оцінює технічне оснащення митниці. Разом із невисокими загальними оцінками роботи митниці та великою часткою опитаних, які повідомлять про корупцію на митниці, це призводить до того, що значення агрегованого показника роботи митниці у Волинській області складає 0,29, що є одним із найнижчих значень в країні.

  Що ж до заходів для покращення роботи митниці, то опитані Агенцією міжнародної співпраці підприємці рекомендують, насамперед, покращити її технічний стан та програмне забезпечення, а також розширити електронний документообіг, узгодити українське законодавство з європейським, а також мінімізувати можливості для корупції.

  Такі заходи - важлива частина адвокаційної діяльності Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та наших партнерів у регіонах.

  Вони допомагають митниці та підприємствам почути один одного, підняти актуальні питання та спільно подумати над їх вирішенням.

  Вчорашня зустріч дозволила учасникам сформулювати пріоритетні кроки щодо розбудови інфраструктури, покращення технічного забезпечення митниці та спрощення митного оформлення.

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2010
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01030 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kiev.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua