Друк

Новини інституту

 • Проєвропейська Дніпропетровщина та проблеми на митниці - ІЕД презентував результати опитування

  05.10.2018

  Dnipro4.10 (3)  Dnipro4.10 (1)

  4 жовтня 2018 року у м. Дніпро експерти ІЕД Ірина Федець та Андрій Бутін представили результати третьої хвилі національного опитування українських експортерів та імпортерів з особливим наголосом на підприємствах Дніпропетровської області.

  Місцевий бізнес низько оцінює роботу митниці: більше половини опитаних вважають її неефективною. Більше сорока відсотків респондентів регіону кажуть, що проблемою у роботі митниці є корупція та хабарництво.

  Ця частка вдвічі більша за середню в Україні в цілому.
  Відповідно, агрегований показник оцінки митниці у Дніпропетровській області склав +0,29, що є одним із найнижчих значень в Україні.

  Водночас, тоді як в Україні загалом спостерігається подорожчання митних процедур, для експортерів Дніпропетровській області вартість проходження цих процедур залишилася в цілому на рівні попереднього року. Для імпортерів області вона зросла, але час проходження цих процедурц в області скоротився – як і в Україні загалом.

  Підприємства Дніпропетровської області покладають великі надії на торгівлю з Євросоюзом. Більше половини опитаних регіону (56%) вважають, що їхній бізнес виграє від Угоди про асоціацію з ЄС протягом наступних п’яти років. За часткою оптимістично налаштованих підприємств Дніпропетровська область займає 7-ме місце серед всіх областей України.

  Переглянути повну презентацію спікерів можна за посиланням: https://www.slideshare.net/IER_Kyiv/ss-118159568

  Захід організували Інститут економічних досліджень та політичних консультацій спільно з Дніпропетровською Торгово-промисловою Палатою в рамках проекту "Діалог зі сприяння торгівлі" за фінансової підтримки ЄС та Міжнародного фонду "Відродження".

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2010
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01030 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kiev.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua