Друк

Новини інституту

 • У Кропивницькому відбулася конференція "Регіональний вимір проєвропейських реформ"

  03.10.2017

  Тези конференції: 

  • Бенедикт Герман з Представництва Європейського Союзу в Україні відзначив ідею запросити Донецький національний медичний університет до Кропивницького! Зараз у більше, ніж 40 країнах (а саме стільки країн представляють студенти університету) знають не лише про Україну, а й про місто Кропивницький.
  • Сергій Шаршов з Міністерства Регіонального Розвитку розповів про 3 проблеми,на які спрямована адмінреформа: 
   1. Більша частина ресурсів в регіонах зосереджена навколо топ-20 міст України. 
   2. При поганому і хорошому врожаї "на селі" є проблеми з коштами. Коли урожай поганий - грошей намає, коли урожай хороший - гроші "зависають" на казначейських рахунках і не йдуть на розвиток громади. 
   3. На 2015 рік, в Україні було 47% адміністративних одиниць, де проживали менше 1000 людей.
  • Олег Яременко, Директор Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування, роз'яснив контекст, у якому потрібно розуміти децентралізацію на Кіровоградщині. Ця область не є лідером зі створення громад. Лише 11% її території організовані в об'єднані територіальні громади. Особливість Кіровоградщини у тому, що це сільськогосподарська область і її мешканці не люблять поспішати. Вони спочатку хочуть подивитися, як ця реформа себе покаже і лише тоді будуть думати про ОТГ.
   За законом, ініціювати створення ОТГ можуть 3 групи людей: керівник території, депутати та ініціативні групи мешканців. Якщо керівник - проти, треба працювати з людьми або депутатами.
  • Леонід Жовтило, виконавчий директор громадської організації “Фонд розвитку ініціативи громади”,  постійно подорожує селами Кіровоградської областї з лекціями про децентралізацію. Він уже відвідав 70% області. Пан Леонід розповів кумедну ситуацію. Голова сільської ради з одного із сіл розпочинає захід з децентралізації такими словами "Ми пережили колективізацію, пережили індустріалізацію, тепер у нас - децентралізація". Є багато міфів. Всі бояться, щоб не стало гірше. Щоб подолати цей страх, пан Леонід пропонує дивитись на успішні кейси та підсилювати конструктивні думки на місцях.
  • Андрій Нагорний, регіональний менеджер Програми DOBRE, розповів як отримати грант від Програма на розвиток своєї громади. Потрібно мати:
   1. Проект, під яким можуть підписатися всі мешканці громади.
   2. Стратегічний план. Перевагу матимуть не проекти з умовного "ремонту бібліотеки" (хоча це теж важливо), а ті, які створять якісь перспективи залишитись в громаді.
   3. Проект має передбачати "розвиток хоча б однієї послуги". Мешканці ОТГ повинні відчути кращі умови після впровадження проекту.
  • Тарас Ткачук, з DiXi Group: У сфері енергетики, плани імплементації, передбачені директивами Угоди про Асоціацію, в більшості випадків не виконуються.
   Дуже простий приклад: одна з директив передбачає стоврення енергетичного резерву. Якщо виникає така ситуація, як була нещодавно з підвищенням ціни на зріджений газ, держава згладжує стрибок за рахунок цього резерву.
   Кожного місяця ми випускаємо звіти, щодо моніторингу виконання Угоди про Асоціацію. Темпи виконання - дуже низькі.

   

  Перша панель

   

  Друга панель

   

  Третя панель

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua