Друк

Новини інституту

  • ІЕД розпочинає Проект "Пілотне впровадження системи ДСГ в Україні"

    Інститут економічних досліджень та політичних консультацій розпочинає виконувати Проект "Пілотне впровадження системи ДСГ в Україні".

    Повна назва: “Пілотне впровадження системи ДСГ, основаної на австралійських діагностично-споріднених групах на рівні Міністерства охорони здоров’я та обраних лікарень (тренінги, програмне забезпечення, тощо)”.

    Проект очолюють: Karol Consulting (Хорватія) та Health Policy Analysis Pty Ltd (Австралія)
    Місцевий партнер: Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

    Опис питання: Уряд почав впроваджувати реформу системи фінансування охорони здоров’я, відповідно до якої лікарні фінансуватимуть на основі діагностично-споріднених груп (ДСГ). Це необхідний елемент успішної медичної реформи. Для сприяння впровадженню змін Світовий банк надава Міністерству охорони здоров’я позику на фінансування проекту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей». Один із елементів Проекту передбачає масштабне навчання різних категорій медичних працівників, а також розробку та передачу Україні програмного забезпечення, необхідного для впровадження та використання системи ДСГ.

    Мета проекту: розробити і впровадити пілотну систему оплати медичної допомоги в лікарнях на основі підходу фінансування ДСГ, який оснований на австралійській системі ДСГ.

    Конкретні цілі проекту:

    1. Підтримати МОЗ та НСЗУ та підпорядковані їм організації у переході від поточної системи фінансування заходів підтримки інфраструктури до фінансування результату, що створить стимули для лікарень підвищувати ефективність та якість наданої допомоги, і сприятиме їх фінансовій стійкості,

    2. Підтримати МОЗ та НСЗУ та підпорядковані їм організації у впровадженні нової системи оплати медичної допомоги, що надається в ста пілотних лікарнях, на основі підходу ДСГ

    3. Підвищити інституційну спроможність МОЗ та НСЗУ та підпорядкованих їм організацій, щоб вони могли використовувати і оновлювати системи ДСГ.

    4. Розробити дорожню карту для впровадження системи фінансування на основі ДСГ по всій країні.

    Заходи в рамках Проекту:

    1. Огляд поточної системи звітування лікарень і збору даних та розробка та впровадження нової модифікованої системи.

    2. Надання підтримки МОЗ та НСЗУ та підпорядкованим їм організаціям в ухваленні рішень, основаних на даних, що важливо для впровадження системи фінансування на основі модифікованої австралійської системи ДСГ.

    3. Розробка системи оплати медичної допомоги, яку надають лікарні, на основі підходу з використанням ДСГ, визначення необхідних законодавчих змін, надання підтримки МОЗ та НСЗУ у розробці та впровадженні відповідних законодавчих положень.

    4. Підтримка впровадження системи фінансування на основі ДСГ та моніторинг змін у ста пілотних лікарнях.

    5. Проведення тренінгів для урядовців у сфері фінансування охорони здоров’я, представників МОЗ та НСЗУ і підпорядкованих їм організацій, лікарів, статистиків та економістів у пілотних лікарнях (близько 90 тренінгів для 2000 учасників).

    6. Спланувати та впровадити відповідний комунікаційний план, що збільшить розуміння потреби у впровадженні системи ДСГ серед учасників реформи та збільшить їхню підтримку.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua