Друк

Новини інституту

 • Панельна дискусія "Пріоритети допомоги ЄС Україні: взаємовигідний рух назустріч": основні тези

  09.07.2018

  6 липня 2018 року Інститут економічних досліджень та політичних консультацій презентував аналітичний звіт за результатами дослідження, проведеного в рамках проекту «Пріоритети допомоги ЄС Україні: взаємовигідний рух назустріч».

  Photo_snrgy (4)   Photo_snrgy (6)   Photo_snrgy (1)

  Photo_snrgy (2)   Photo_snrgy (3)   Photo_snrgy (5)

  Основні тези аналітичного звіту представлені у презентації Олександри Бетлій.  

   
  Основні тези учасників панельної дискусії

  Максим Нефьодов, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України

  • «Багато ініціатив не було б зроблено без підтримки донорів…»
  • «Донорська допомога важлива, щоб фінансувати важливі речі, на які не вистачає коштів державного бюджету. Крім того, дуже складно запроваджувати нові бюджетні програми… Процес від включення суми до отримання суми може зайняти близько року… І МінФін можна зрозуміти, оскільки це як нога в двері: починаєш зі ста тисяч, потім наступного року вже сто мільйонів, потім двері - мільярд, а далі двері і не зачиниш, бо виходять люди з касками».
  • «Гроші виділяються не завжди під те, що найбільш потрібно, а тим, хто найбільш красномовний. І це проблема не лише в Україні. Тому ми зараз намагаємось створити нову систему координації допомоги з потребами України».
  • «В Україні реформи робляться, коли є вікно можливостей. Тому потрібна більша гнучкість, вищий динамізм та більша швидкість з боку донорів для затвердження нових програм підтримки».
  •          «Не тільки в Україні відбуваються зміни. Донори також переходять до інших підходів надання допомоги: 1) мультидонорський фонд підтримки, 2) спільні ініціативи кількох донорів, 3) проекти-«парасольки»: Урядовий офіс, BRDO, тощо, 4) більша залученість українців».
  • «Прохання до донорів: інвестувати в українських спеціалістів».

   

  Дмитро Шимків, Заступник Глави Адміністрації Президента України

  • «Матеріально-технічна допомога, яка надається Україні, є неефективною. Не вистачає комунікації між донорами. Підтримка лише відсотків на 60 відповідає нашим потребам… В кожного донора є свої пріоритети і свій порядок денний підтримки».
  • «В роботі проектів потрібно більше використовувати українців, а не іноземців, потрібно вкладати в людський капітал. Видатки на іноземних фахівців в рази більше: за ці кошти ми могли би залучити більше українців. А вони в нас є».
  • «Потрібно підтримувати конкретні ініціативи на кшталт Прозорро. Так, Прозорро – приклад, коли українська команда шукала підтримку в донорів, які далеко не одразу погодились надати підтримку, а тому команда спочатку працювала на волотерських засадах. А тепер інші країни використовують наш досвід. Крім проектів, які дають конкретний результат, є багато waste of money». 
  • «Хочу закликати донорів інвестувати в молоде покоління і в конкретні точкові речі. Також важливі think tanks для напрацювання інтелектуального капіталу».

   

  Дмитро Шульга, Директор Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження»

  • «Потреб багато, але пріоритетів повинно було б бути менше».
  • «Успіх України – це також успіх ЄС та інших наших донорів».
  • «Треба розуміти, що вікно можливостей вузьке, а тому донорам варто врахувати нагальність підтримки».
  • «Є обмеження не лише з боку реципієнтів допомоги, але й з боку донорів. Допомога має бути швидкою і гнучкою».
  • «В Україні відповідно до Конституції мала б визначати пріоритети розвитку коаліція. Але в нас її немає».
  • «Залишається питання для дискусії: чи повинні донори підтримувати всі реформи?»

   

  Олександр Сушко, Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»

  • «Має змінитись роль України як реципієнта технічної допомоги зі «споживача» до свідомого співавтора».
  • «Планування та отримання міжнародної технічної допомоги стає частиною планування державної політики в Україні. Йдеться про узгодження пріоритетів. Це є якісна зміна в підходах».
  • «Існує проблема синергії і пошуку спільного ефекту (порядку денного). Потрібно, щоб програми різних донорів складались в спільний концепт, симфонію спільної дії, а не були розрізненими «вливаннями» в різні сфери».
  • «Важливим є розуміння суспільством. Окрім розбудови адміністративної спроможності, повинне бути розуміння суспільства, що стоїть за допомогою, як донори допомагають, як досягають інтереси суспільства. Програма максимум – щоб суспільство відчувало себе причетним до цього процесу. Йдеться про залученість активної частини громадянського суспільства до планування, моніторингу та оцінки допомоги, і взагалі до діалогу, щоб громадяни відчували своє ownership над процесам, які здійснюються. Зрозуміло, що це – план максимум, оскільки ця проблема існує не лише в Україні. Але потрібно спробувати зменшити розрив, між тими, хто планує політику і ширшими верствами громадян».
  • «Велика мета: Здійснення міжнародної допомоги стало моделлю, яка би була корисною і для тих, хто надає допомогу. Варто спробувати визначити, що працює, чого бракує, що треба зробити, як вдосконалювати, щоб не було повторенням того, що було раніше. Допомога не повинна бути шаблонною і повторенням старіших лекал».

   

  Віктор Лях, Президент Фонду Східна Європа

  • «Україна також отримує переваги від програм транскордонної співпраці».
  • «Європа надає підтримку Україні, оскільки хоче стати ближче до кожного з нас».
  • «За рейтингом відкритості даних Україна посідає 31 місце в світі».
  • «Варто позитивно оцінити те, що донори підтримують не лише громадські організації, але й муніципалітети, які виграють проекти і стають розпорядниками відповідних донорських коштів».

  Відеозапис: 

   

  Захід проведено в рамках проекту «Пріоритети допомоги ЄС Україні: взаємовигідний рух назустріч», який реалізовується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження" в рамках грантового компонента проекту "Громадська синергія".

  Завантажити аналітичний звіт «Пріоритети допомоги ЄС Україні: взаємовигідний рух назустріч» можна за посиланням

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua