Друк

Новини інституту

  • Прес-реліз: Реформа митниці назріла: 3 роки поспіль одні й ті ж проблеми - опитування

    08.06.2018

    cover_wall

     

    Українські експортери та імпортери визнають незначне покращення ефективності роботи митниці, але третій рік поспіль скаржаться на недосконале митне законодавство, корупцію і брак прозорості. Такі дані презентували експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) за результатами ІІІ щорічного опитування понад тисячі українських підприємств, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю.

    У 2017 році поглибилася проблема застарілості технічного оснащення митниці. Підприємці стали витрачати менше часу, проте більше коштів на проходження митних процедур. Кожне п’яте підприємство має досвід судового оскарження дій митниці. Для більшості з них воно закінчилося успішно. Найкраще митницю оцінили підприємства Кіровоградської, Хмельницької та Чернігівської областей. Внизу списку – м. Київ, Дніпропетровська та Волинська області. «Абсолютна більшість підприємств чекає на зміни. Опитування свідчить про потребу реформування митних органів у відповідності до зобов’язань України в Угоді про асоціацію з ЄС», - підсумувала Оксана Кузяків, виконавчий директор ІЕД.

    Загалом, кількість експортерів та імпортерів, які стикалися з перешкодами у 2017 році знизилася, порівняно з 2016 роком: з 27% до 19% та з 35% до 29% відповідно. Вони по-різному визначають перешкоди своїй діяльності. Якщо імпортери пов’язують свої проблеми насамперед з валютним регулюванням, то експортери вказують на погану транспортну інфраструктуру та бюрократію. Акценти дещо змінилися за рік – тоді більшість імпортерів пов’язували свої проблеми з діями митниці, а експортери скаржилися на непередбачуваність торговельної політики України.

    Більшість (54%) підприємств, не враховуючи тих, хто працює через брокерів, проходили митницю через «єдине вікно» - це на 12 в.п більше, ніж у 2016 році. При цьому, лише половина підприємств підтвердили, що завершили усі процедури за 4 чи менше годин. Більшість підприємств не знайомі з діяльністю мобільних міжвідомчих груп, хоча експортери с/г товарів дали їм позитивні оцінки. Частка підприємств, які хотіли б отримати статус Уповноваженого економічного оператора, як і в попередньому році, дорівнює 46%.

    Лише одне з чотирьох підприємств веде діалог з владо щодо спрощення процедур торгівлі. Цей діалог переважно відбувається через бізнес-асоціації та ТПП. 41% підприємств є членами бізнес-асоціацій. «Не всі підприємства, що входять до складу ТПП чи бізнес-асоціацій, ведуть діалог з владою за посередництвом цих організацій. Бізнесу, особливо малим підприємствам, варто використовувати членство в ділових об’єднаннях для просування своїх інтересів», – коментує ці результати опитування Ірина Федець, старша наукова співробітниця ІЕД.

    Інфографіка1 "Основні перешкоди діяльності: експортери vs імпортери": https://goo.gl/FMkhvz  
    інфографіка2 "Вплив Угоди про Асоціацію на укр.підприємства та проблеми митниці": https://goo.gl/dVJTqA 

    Скачати повний звіт 

     

    Переглянути відеозапис дискусії можна нижче:

     

    Довідкова інформація:

    Опитування проводилося Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій в листопаді 2017 – лютому 2018 року і в ньому взяли участь 1 тисяча 19 підприємств, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Опитування проводилося в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

    За додатковою інформацією звертайтеся до Віталія Різника, менеджера з комунікацій, за тел. + 38 044 278-63-42 або електронною адресою riznyk@ier.kiev.ua

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua