Друк

Новини інституту

  • "Європейська інтеграція: від Києва до громад" - у Чернігові відбулася конференція

    18.12.2017

    15 грудня 2017 року у місті Чернігові ІЕД провів конференцію "Європейська інтеграція: від Києва до громад". Захід мав на меті обговорити останні досягнення проекту "Просування реформ в регіони", який впроваджує ІЕД та Європейська правда за фінансової підтримки ЄС, та познайомити чернігівчан з діяльністю проекту. 

    gsdgzsdgf332

    У своєму вітальному слові голова правління ІЕД Ігор Бураковський розповів що, в Україні можна відслідкувати 2 етапи євроінтеграції: боротьба за підписання Угоди про Асоціацію та практична імплементація документу. Зараз ми перебуваємо на другому етапі, який перетворився на повсякденне життя. 

    Цю думку продовжив начальник управління інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Юрій Сухомлин, який поділився позитивними трендами від євроінтеграції. За його словами, серед позитивів варто назвати: безвіз, запровадження системи державних закупівель Прозоро та потужний процес децентралізації. Чернігівщина посідає 3 місце в Україні за темпами: створено 33 ОТГ, у грудні 2017 відбудуться вибори у ще 4 громадах. Разом - це більше, ніж 50% території області. Також експорт області в ЄС збільшився в півтори рази: третина всіх експортерів знайшли клієнтів в ЄС.

    Від імені міської влади начальник Управління стратегічного розвитку Чернігова Борис Атрощенко розповів про основні пріоритети міської ради: "По-перше, ми працюємо над енергозбереженням та енергоефективністю в місті. Маємо проект GIZ у цьому напрямку. По-друге, місто вивчає досвід переробки твердих відходів у Британії, Польщі, Франції, Греції. З останньою провели переговори.  По-третє, це робота над інвестиційною привабливістю. Чернігів "вийшов" з мінусової ситуації щодо прямих іноземних інвестицій завдяки інвестиціям із ЄС (Відкриття готелю Reikartz та литовського заводу з випікання хліба). По-четверте, Чернігів практично співпрацює з 8 містами партнерами. Найкращий приклад - це німецьке місто Меммінген, з яким ведуться обміни для покращення технічної освіти. Останнє, місто залучає латвійських спеціалістів для соціально-психологічної реабілітації тих, хто постраждав від подій на Сході".

    Основними завданнями місцевої влади у впровадженні Угоди про асоціацію представники ОДА та Міськради вважають комунікацію (донесення положень Угоди до підприємств реального сектору економіки через форуми, зустрічі тощо) та допомогу створення ОТГ(навчання "на місцях").

    Про функції Представництва ЄС в Україні щодо виконання Угоди про асоціацію розповів Добромир Христов, менеджер програми «Європейська інтеграція та допомога Парламенту». "Є формальний рівень нашої роботи - це обговорення в інституціях. Кожного року виходить Звіт з виконання Асоціації (публікується на сайті КМ). Також є неформальний рівень - це спілкування з колегами із України. Представництво роз'яснює, що означають ці нудні "директиви". Ми стараємося прослідкувати, як відбувається весь процес: як законодавчий акт проходить від початку до кінця. Для ЄС важливим є думка громадянського суспільства, а не лише представників ГО, а й бізнесу, звичайних людей. Ми перевіряємо інформацію, яку нам дає офіційна сторона (Міністерство), спілкуючись на бізнес-платформах з громадянським суспільством".

    На конференції також партнери проекту "Просування реформ в регіони" презентували свої "історії успіху" - готові продукти або позитивні відгуки про роботу. Представники Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Максим Корявець та Тетяна Зосименко презентували індекс євроінтеграційного економічного поступу. Представник Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва Юрій Горбань розповів про медіа-проект Комунікатор реформ. Представниця ГО "Молода Черкащина" Вікторія Феофілова розповіла про комунікаційний вплив проекту "Творці майбутнього", який поширює знання про антикорупційну реформу, електронне декларування тощо серед молоді. Мирослава Багрінець з громадської організації «Імпульс» своєю роботою повертає оптимізм сільським громадам Львівщини. 

    Представники ІЕД у свою чергу поділилися своїми інструментами впливу на політику "на місцях". Оксана Кузяків розповіла про Щорічну оцінку ділового клімату з акцентом на Чернігівську область. Ольга Красовська показала, як громади можуть впливати на порядок денний за допомогою дорожніх карт. Андрій Бутін розповів про експортний профіль, інструмент, який ІЕД розробив спеціально для облдержадміністрацій. ОДА з його допомогою зможуть виміряти ефективність політики спряння експорту у регіоні. 

     

    Відеозапис конференції:

     Панельна дискусія 1. На якому етапі перебуває впровадження Угоди про асоціацію з ЄС?

     

     Панельна дискусія 2. Євроінтеграція України: регіональний аспект

     

    Панельна дискусія 3. Євроінтеграційний порядок денний та роль громади у його формуванні

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua