Друк

Анонс

Вхід на сайт


Новини інституту

 • Регіони про єврореформи - про що писали регіональні ЗМІ у березні

  14.04.2017

  digest01

   

  Поки ми з вами варимося в централізованому інформаційному полі, орієнтованому на життя країни в цілому, в регіонах також вирує обговорення реформ. Проте своїх - тих, які відбуваються ближче, до яких можна торкнутись.

  У регіонах безліч ЗМІ із найдивовижнішими назвами та підходами до своєї цільової аудиторії. Найкращі з них, з прозорим бюджетом, гарною репутацією та цікавими ідеями, отримали від нас гранти щоб мати більше можливостей дослідити європейські реформи у себе в області. Ми щомісяця будемо писати про їхні найцікавіші статті, ефіри та семінари. 

  Дніпропетровщина:актуальні теми

  В співпраці з Європейським союзом Україна продовжує активно боротися з корупцією. 16,34 мільйонів євро виділено НАЗК, НАБУ та САП для підтримки їх антикорупційної діяльності. Також спільно з Данським агенством міжнародного розвитку (DANIDA)для НАЗК розробили стратегічний план на 2017-2020 роки,який після одобрення стане “дорожньою картою” НАЗК до 2020.

  Також на Дніпропетровщині досить активно відбувається співпраця з Німеччиною в напрямку енергозбереження. 3 березня підбили підсумки конкурсу ресурсоефективних ініціатив від підприємств та вчених “Зелений імпульс”, 6 з 35 проектів були підтримані.

  Загалом на енергоефективну інфраструктуру Дніпропетровщина отримала від Німеччини інвестицій майже на 46 мільйонів гривень.

  Але на цьому співпраця України з ЄС не завершується, європейські експерти допомагають Україні розвиватися в сфері права,перевіряють правоохороно-судову сстему, навчають українських аграріїв успішному розвитку сіл та спілкуванню з протестуючими.

  Децентралізація в регіоні іде повним ходом - жителі Орловщини обирали собі громаду, а Грушівчани хвалилися досягненнями своєї ОТГ.

   

  Таки що там в Одесі

  Однією з головних тем для обговорення цього місяця були реформа судової системи в українських реаліях, але з міжнародним досвідом – повідомляє газета «Порто-франко».  Крім того пропонуємо цікаве інтерв’ю з головою Одеського окружного адміністративного суду. Ще однією важливою темою стали бізнес-реалії, які склалися після ратифікації ЗВТ. А найцікавіше - реакція одеситів на матеріали про корупцію.

   

  Показує Тернопільщина

  Наші грантисти з Тернополя Телекомпанія TV-4 роблять чудовий продукт!

  Програма "Голос громад", яку вони започаткували - це інтерактивна платформа у прямому ефірі із stream-включеннями з майданів місцевих громад Тернопільщини. Гості студії та учасники включень: фахівці, науковці, підприємці та керівники і члени місцевих громад різних рівнів. Тема випуску в березні - "Безвізовий режим"

   

  Стандарти якості у Слобідському краї

  Харківська газета "Слобідський край" підготував дуже корисні вікторини про стандарти якості, пенсійну реформу та харчування по-європейськи.

   

  Чернігівські «Події і коментарі»

  На шляху до Європи перед Україною стоїть ще багато перепон, одна з них - це реформування принципів державної служби. Детальніше про це  в матеріалі про теперішню ситуацію в цьому питанні.

    

  Євроновини на запорізькому радіо «Максимум»


  З березня жителі Запоріжжя на хвилях радіо «Максимум» (101.8 ФМ) можуть почути нові Євроновини – повідомлення про реформи і європейські проекти на Запоріжжі. «Високий рівень життя, повага та тактовне ставлення до інших, відповідальність за свої дії» - так коментують запоріжці європейські цінності в одній із передач.

   


  Громадські організації за проєвропейські зміни

  Свою думку щодо євроінтеграції активно виражають також громадські організації. ГО “Європа без бар’єрів” відібрала,регіональних партнерів у рамках проекту “Угода про Асоціацію з ЄС – можливості для відповідальної мобільності громадян України”, які допоможуть висвітлювати особливості перебування, безпечного працевлаштування та здобуття освіти у країнах Шенгену і користування безвізовим режимом із ЄС.

   

  Інститут соціокультурного менеджменту з м. Кропивницького проводить тренінг «Роль громадських активістів в процесі децентралізації: можливості та виклики», аби донести громаді важливість децентралізації за європейським зразком.

   

  ГО «Молода Черкащина» проводить Школу бюджетного моніторингу. В програмі: контроль витрат бюджету свого міста/села, критерії оцінки бюджетного процесу; реформа державних закупівель в Україні.

   

  ГО “Імпульс”із Львівщини в рамках проекту «Сільська освітня новація – надійна європейська інтеграція» провела  інформаційно-роз´яснювальні зустрічі для представників місцевого самоврядування  «Об´єднані територіальні громади – можливості для місцевого розвитку і крок до євроінтеграції» та «Децентралізація. Про  успішне село і селян, що заробляють».

   
  Нагадаємо, що проект «Просування реформ в регіони» впроваджується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою» за фінансової підтримки Європейського Союзу. 

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2010
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01030 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kiev.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua