Друк

Новини інституту

  • Відповіді на запитання стосовно конкурсу Дорожніх карт Програми USAID "Лідерство в економічнму врядуванні"

    19.04.2016

    Від потенційних учасників конкурсу було отримано низку запитань та уточнень (через електронну пошту, телефонні дзвінки та при особистому спілкуванні на заходах, де представлялася інформація про конкурс), відповіді на які Ви можете знайти нижче.

     

    road_maps_qa

     

    1. Чи можуть брати участь у конкурсі представники інших областей, які не перелічені в оголошенні, наприклад, Одеської або Чернігівської?

    Відповідь: Відповідно до завдань Програми ЛЕВ, конкурс Дорожніх карт проводиться в регіонах - партнерах Програми, якими є Вінницька, Київська, Львівська, Тернопільська та Херсонська області. Разом з тим, ми розраховуємо, що досвід, накопичений в результаті першого конкурсу Дорожніх карт, дозволить отримати корисну інформацію щодо стимулювання розвитку МСП. Ми будемо раді поділитись такою інформацією з усіма зацікавленими сторонами, у тому числі, під час проведення заходів Програми USAID ЛЕВ. Більше інформації з цього приводу, а також щодо діяльності програми USAID ЛЕВ, можна отримати на нашій сторінці у ФБ: https://www.facebook.com/USAIDLEVProgram.

     

    1. Чи може брати участь у конкурсі вищий навчальний заклад або його структурний підрозділ, наприклад економічний факультет.

    Відповідь: За умовами конкурсу, учасниками конкурсу можуть бути неприбуткові, зокрема громадські організації (в тому числі громадські об’єднання та спілки). Таким чином, вищий навчальний заклад може брати участь у конкурсі за умови, що він є громадською організацією.

     

    1. Чи можуть брати участь у конкурсі організації, які мають досвід відповідної аналітично-консультативної роботи, але при цьому мають статус прибуткової організації?

    Відповідь: За умовами конкурсу, його учасниками не можуть бути прибуткові організації, політичні партії, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, релігійні громади і приватні (фізичні) особи та фізичні особи-підприємці.

     

    1. Чи можуть заходи Дорожньої карти, представленої на конкурс, стосуватися окремої територіальної громади?

    Відповідь: Так, за умовами конкурсу, заходи Дорожньої карти можуть бути розраховані як на окремі територіальні громади, так і на всю територію області. Водночас, звертаємо увагу, що при інших рівних умовах перевага надаватиметься заявкам, які охоплюють декілька об’єднань територіальних громад.

     

    1. Чи можуть заходи Дорожньої карти, представленої на конкурс, бути спрямовані на вирішення загальних соціально-економічних проблем розвитку громади, наприклад, розбудова інфраструктури чи налагодження системи спортивно-виховної  роботи з молоддю?

    Відповідь: за умовами конкурсу, заходи Дорожньої карти повинні бути спрямовані на розвиток малого та середнього підприємництва на рівні територіальних громад/об’єднань територіальних громад,зменшення регуляторних бар'єрів та покращення бізнес середовища для малих та середніх підприємств. Таким чином, заходи, представлені у Дорожній карті, можуть бути спрямовані на вирішення загальних соціально-економічних проблем розвитку громади, за умови, що це, в свою чергу, сприятиме створенню спритливого середовища для малого та середнього бізнесу в регіоні.

     

    1. Чи планується, що в кожній області буде тільки один переможець?

    Відповідь: Ні, планується, що в кожній області буде декілька переможців. Водночас, звертаємо увагу, що при інших рівних умовах перевага надаватиметься колективним заявкам від декількох громадських організацій. Переможці обираються окремо для кожної області. Взяти участь у тренінгах з основ фіскально відповідальної політики, використання методики М-тесту, проведення адвокаційних кампаній, зможуть не лише переможці, а й інші учасники конкурсу, відібрані конкурсною комісією.

     

    1. Чи можливо використання послуг фізичних-осіб підприємців в якості залучених експертів для роботи з покращення (вдосконалення) Дорожньої карти? Чи можна відображати такі послуги у графі «оплата праці»? Чи нараховується в такому випадку 22% Єдиного соціального внеску?

    Відповідь: Роботи з покращення (вдосконалення) Дорожньої карти може здійснюватися або штатними працівниками організації, яка подає заявку на конкурс, або залученими експертами за договором цивільно-правового характеру. Обидва випадки передбачають сплату Єдиного соціального внеску. Крім того, наявність успішно реалізованих проектів в сфері підтримки та адвокації малого та середнього підприємництва не є обов’язковою, але розглядатиметься як додаткова перевага учасника, що передбачає, що основна експертиза повинна належати представникам організації, яка подає заявку на конкурс, а не залученим експертам.

     

     

    Контактна особа: Ольга Красовська (krasovska@ier.kiev.ua, +38 044 235 64 85)  

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua