Інститут економічних досліджень та політичних консультацій підготував Аналітичну доповідь «Антикризова політика в світі та Україні: порівняльна оцінка заходів та економічних ефектів».
Інститут економічних досліджень та політичних консультацій підготував Аналітичну доповідь «Антикризова політика в світі та Україні: порівняльна оцінка заходів та економічних ефектів».
Що таке незалежна аналітика за українських умов? Хто потребує незалежної аналітики: держава, політики, суспільство, бізнес? Якими мають бути джерела фінансування незалежних досліджень? Такі питання обговорили провідні українські та закордонні експерти, політики, дипломати, які взяли участь у круглому столі «Незалежна аналітика: Чи є на неї запит в Україні?»
Шановні друзі! Експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій разом з колегами з інших аналітичних центрів та інституцій, незалежними експертами взяли участь у підготовці аналітичної доповіді «Модернізація України.
10-11 листопада 2009 року Анна Кузнецова, Катерина Куценко та Др. Хайнс Штрубенхофф, експерти проекту "Німецько-український аграрний діалог", відвідали виставку «Агротехніка» у Ганновері, Німеччина.
З 12 по 29 листопада 2009 року Анна Кузнєцова, дослідниця проекту "Німецько-український аграрний діалог", вивчала досвід Німеччини з використання соломи в Агенції з відновлювальних ресурсів у м. Гюльцов, Німеччина.
Новий випуск Місячного економічного моніторингу України №12 (110) містить огляд найголовніших подій минулого місяця, таких як скорочення реального ВВП на 15,9% в третьому кварталі, падіння номінальної зарплати, реєстрацію всімнадцяти кандилатів на посаду Президента України, останні статистичні дані тощо. Тема місяця: «Річниця кризи». Місячний економічний моніторинг України (МЕМУ) - це регулярна публікація Інституту, яка містить стислий аналіз ключових подій та факторів, що вплинули на стан економіки України. Зміст нового випуску МЕМУ та умови передплати
Агрегований показник перспектив промисловості зріс у жовтні порівняно до липня на 12 пунктів: -0,13 до -0,01. Це сталось через покращення усіх трьох його складових: виробничі плани підприємств на наступні 3 місяці стали більш оптимістичними, покращилась оцінка портфеля замовлень та почали зменшуватися запаси нереалізованої продукції. Зокрема частка респондентів, які оцінюють портфель замовлень як задовільний, збільшилась в жовтні порівняно до липня з 26,9% до 36,3%, а частка підприємств, що не мають портфеля замовлень, зменшилась з 31,6% в липні до 23,8% в жовтні. В IV-му кварталі частка підприємств з неповною зайнятістю зменшиться до 20,7%.
Вийшла оновлена версія Макроекономічного прогнозу України №11 (27). Завдяки кращим економічним показникам третього кварталу реальний ВВП у 2009 році може скоротитись менше, ніж на 15,0%.
Оксана Кузяків взяла участь у семінарі про показники настроїв та поточну кризу у Будапешті 9-10 листопада 2009р. П. Кузяків представила результати дослідження "Чи передбачили очікування менеджерів економічну кризу в Україні?"
Новий випуск Місячного економічного моніторингу України №11 (109) містить огляд найголовніших подій минулого місяця, таких як офіційний початок Президентської виборчої кампанії, збільшення промислового виробництва на 1,9% дпм у вересні, падіння реальної зарплати на 10,3% дпр протягом трьох кварталів 2009 року, сповільнення споживчої інфляції до 14,1% дпр у жовтні, останні статистичні дані тощо.