Друк

Архів 2017

 • Як працюватиме українська митниця – представники уряду, ВР, бізнес-асоціацій та експерти обговорили реформу митниці

  01.09.2017

  31.08.17.Discussion (5)
  31 серпня 2017 року, Київ – Чи має бути митниця окремим органом, чи входити до складу ДФС чи якогось іншого органу? Сьогодні це питання не має однозначної відповіді. Саме тому Інститут економічних досліджень та політичних консультацій провів дискусію «Якою бути митниці України?», на яку запросив представників влади, бізнесу та експертного середовища з тим, щоб обговорити реформу митної служби.

  Міністерство фінансів пропонує створити Міжрегіональну митницю в складі ДФС, трансформувавши регіональних митниці-юридичні особи в регіональні митниці-представництва Міжрегіональної митниці. В проекті закону про Національну митну службу України Комітету Верховної Ради із питань податкової та митної політики запропоновано перетворити митницю на окремий орган влади. Обидва варіанти мають своїх прихильників та опонентів.

  Андрій Саварець, залучений експерт проекту ЄС «Діалог зі сприяння торгівлі», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, пропонує підходити до реформи митної служби з визначення потреб кінцевих споживачів митних послуг, якими є держава, бізнес та громадяни України. Про це йдеться в консультативній роботі дослідника «Український та зарубіжний досвід побудови митних органів: рекомендації для сучасної України», яку він презентував під час заходу. Відповідно, такими функціями є: зовнішня безпека, розвиток економіки, зайнятість населення, дерегуляція і створення умов для інвестування, комфортні умови для перетину кордону тощо. Вони мають специфічний характер, що свідчить на користь перетворення митної служби на окремий орган виконавчої влади центрального рівня

  Водночас, при всій важливості статусу митниці, питання функцій української митної служби та механізму їх реалізації за сучасних умов має першочергове значення. Тому важливо, щоб реформа митниці звелась не лише до зміни статусу цього інституту, а в кінцевому підсумку привела до формування сучасної митної служби.

  Дискусія проводилася в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки ЄС. Проект має на меті сприяння та розвиток діалогу між усіма зацікавленими сторонами з тим, щоб зменшити торгівельні бар’єри в Україні шляхом спрощення процедур експортно-імпортних операцій.

   

  Ознайомитися з текстом консультативної роботи «Український та зарубіжний досвід побудови митних органів: рекомендації для сучасної України» можна за посиланням: https://goo.gl/ScRkfD

  Повний відеозапис дискусії: https://www.facebook.com/IER.Kyiv/videos/2041198639228262/

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua