Команда Інституту економічних досліджень та політичних консультацій вітає всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Команда Інституту економічних досліджень та політичних консультацій вітає всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Представляємо до Вашої уваги випуск інформаційного бюлетеня «Відомості країн членів СОТ» №53, який є регулярним інформаційним продуктом проекту «Торговельна політика і практика в Україні». Інститут економічних досліджень та політичних консультацій впроваджує цей проект у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Національною радою торгівлі Швеції.
Представляємо до Вашої уваги випуск інформаційного бюлетеня «Відомості країн членів СОТ» №52, який є регулярним інформаційним продуктом проекту «Торговельна політика і практика в Україні». Інститут економічних досліджень та політичних консультацій впроваджує цей проект у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Національною радою торгівлі Швеції.
Розглядаючи введення додаткового імпортного мита (законопроекти №1562 та №1563 від 22 грудня 2014 року) у контексті співпраці з СОТ, МВФ та ЄС, ми дійшли висновку, що даний захід формально відповідає положенням угод СОТ, хоча можуть виникнути питання щодо дотримання не букви, а «духу» правил СОТ. Також в України можуть виникнути проблеми у співпраці з МВФ та ЄС.
24 грудня 2014 року Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у партнерстві з Тернопільською торгово-промисловою палатою провели семінар на тему: «Всесвітня торговельна система: вплив СОТ та ЄС на український бізнес».
На засіданні Комітету СОТ з технічних бар’єрів у торгівлі (ТБТ) учасники обговорили питання технічних бар‘єрів у торгівлі, які можуть створюватися у зв‘язку із заходами щодо охорони здоров'я, в тому числі здорового харчування та напоїв, а також питання маркування.
За близько півтори роки ми побували практично у всіх куточках України. За сприяння Government of Sweden, проводили семінари "Вплив СОТ та ЄС на український бізнес»". Ми інформували представників бізнесу та місцевої влади про те, що дає угода про Асоціацію з ЄС, які існують механізми захисту СОТ для українських експортерів та, пізніше, про автономні торговельні преференції України з боку ЄС.
Представляємо до Вашої уваги випуск інформаційного бюлетеня «Відомості країн членів СОТ» №51, який є регулярним інформаційним продуктом проекту «Торговельна політика і практика в Україні». Інститут економічних досліджень та політичних консультацій впроваджує цей проект у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Національною радою торгівлі Швеції.
12 грудня 2014 року Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) провів конференцію «Торговельна політика України: погляд у майбутнє», яка відбулася в рамках реалізації проекту «Торгівельна політика і практика в Україні».
Реальний ВВП скоротився на 5,3% дпр у третьому кварталі 2014 року (за оперативною оцінкою Держстату падіння становило 5,1% дпр). З боку попиту суттєво знизився внутрішній попит.