Інститут економічних досліджень та політичний консультацій щиро вітає вас з Новим роком та Різдвом Христовим!
Інститут економічних досліджень та політичний консультацій щиро вітає вас з Новим роком та Різдвом Христовим!
Угода про асоціацію передбачає гармонізацію законодавства України у сфері державних закупівель з законодавством ЄС, яке базується на принципах прозорості, конкуренції та усуненні можливостей для корупції. Втілення цих принципів полегшить доступ приватних підприємств на ринок закупівель, які здійснюють державні органи та природні монополії.
Представляємо до Вашої уваги випуск інформаційного бюлетеня «Відомості країн членів СОТ» №29, який є регулярним інформаційним продуктом проекту «Торговельна політика і практика в Україні». Інститут економічних досліджень та політичних консультацій впроваджує цей проект у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Національною радою торгівлі Швеції.
Засідання Комітету ТБТ проходило у робочому (29 жовтня) та офіційному (30-31 жовтня) форматах. На засіданні була заслухана рекордна кількість торговельних занепокоєнь – 52. В основному вони стосувались охорони навколишнього середовища та охорони здоров’я, але коло питань, що обговорювались, було досить широким – від критеріїв стійкості для біопалива до тютюнових виробів, маркування продуктів харчування та алкоголю, генетично модифікованих організмів, виробів медичного призначення та телекомунікацій.
Угода про асоціацію передбачає гармонізацію законодавства України у сфері охорони навколишнього природного середовища з законодавством ЄС. Зокрема, Україна матиме запровадити європейські стандарти чистоти питної води, повітря, а також стандарти поводження з відходами. Крім цього, передбачено стимулювання скорочення викидів у промисловості.
Угода про асоціацію з ЄС відкриє вікно для інвестування за кордон з України. Зараз для здійснення інвестицій за кордон українські компаній мають проходити складну бюрократичну процедуру або використовувати тіньові шляхи.
В Угоді про асоціацію підтверджуються зобов'язання України виконати положення «третього енергопакету» директив ЄС. Зокрема, Україна матиме реорганізувати Національну акціонерну компанію (НАК) «Нафтогаз України», виділивши видобуток та транспортування енергоносіїв у окремі підприємства. Це покращить доступ незалежних постачальників до мереж постачання газу.
20 грудня 2013 року в м. Києві Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень провів підсумкову прес-конференцію проекту «Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування регіонів напередодні підписання Угоди про Асоціацію», який реалізовано Поліським фондом (м. Чернігів) у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ), другою робочою групою Української національної платформи Східного Партнерства та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Наслідком виконання Угоди про асоціацію з ЄС буде скасування ввізних мит ЄС на імпорт продукції машинобудування з України. Передбачено також укладання угод про оцінку відповідності (АСАА). Ці заходи сприятимуть збільшенню експорту продукції машинобудування з України до країн Союзу.
Масштабні мітинги на підтримку європейської інтеграції, які відбулися в Україні протягом останнього місяця, спонукали Євросоюз ще раз замислитися над тим, як стати гостиннішим для пересічних українців.