Друк

Публікації в ЗМІ

 • Як провести в Україні успішну податкову амністію

  24.09.2020

  Як зробити закон про "нульову декларацію" (про амністію капіталів), президентський проект якого незабаром повинен з'явитися в парламенті, ефективним? Своєю думкою з виданням "Коментарі" поділився голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський

  "В ідеалі "нульова декларація" може мати два бюджетні результати.

  Результатом першого етапу (фактично мова йде про податкову амністію) є фіскальний ефект від разових платежів як умови легалізації відповідних коштів без передбаченого чинним законодавством покарання.

  Результатом другого  етапу є збільшення фіскальних надходжень за рахунок тих, хто легалізував відповідні кошти (реалізація принципу "всі сплачують все").

  В цілому вважається, що успіх податкової амністії визначається низкою умов.

  По-перше, чітке визначення мети, предмету амністії – повна чи вибіркова (повна амністія вважається більш ефективною) та її механізму.

  По-друге, впевненість учасників програми амністії у тому, що надана ними інформація не стане приводом для майбутніх санкцій.

  По-третє, уникнення негативного впливу амністії на податкову дисципліну чесних платників податків. Адже амністія є фактично певною пільгою для амністованих.

  По-четверте, спосіб визначення обсягів коштів, які підлягають амністії. Це може бути як самооцінка, так і спеціальний аудит.

  І останнє. Податкова амністія має на меті стимулювати добровільне дотримання відповідних законодавчих вимог в майбутньому. І тут ми знову підходимо до проблем функціонування української податкової системи в цілому та податкового адміністрування зокрема".

  Поділитися:
  Джерело:  Comments.ua
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua