Друк

Публікації в ЗМІ

 • Вероніка Мовчан: Загалом, українські підприємці задоволені вступом України в СОТ

  04.04.2017
  Для того, аби визначитися з тактикою в питаннях зовнішньої торгівлі, при Кабінеті міністрів створять Раду з міжнародної торгівлі. До неї увійдуть представники всіх державних органів, а також провідних бізнес-асоціацій. Рада й повинна буде вирішувати питання щодо митної політики в рамках СОТ, а також представляти інтереси українських експортерів на світових ринках.

  "В принципі, більшість підприємств говорять або про позитивний, або про нейтральний вплив від вступу в СОТ. Негативний вплив відмічають приблизно 5-6% підприємств, при чому, дуже маленька частка в харчовій промисловості чи машинобудуванні. Звичайно, є конкретні бізнеси, які хочуть захистити свій ринок. Наприклад, сільське господарство боялось, що відкриється ринок. Насправді воно виявилось конкурентоспроможним не лише на внутрішньому ринку, але й активно завойовує світ.
   
  У нас є чудовий приклад автомобілебудування, який був дуже нещасливий, що відкрився ринок після вступу до СОТ. Їм не поталанило, тому що вступ до СОТ збігся з кількома кризами. Вони не змогли довести, що це саме СОТ їм спричинила проблему. Але змогли ввести механізм захисту своїх інтересів в угоду з ЄС. І ми маємо на 15 років захист цього сектору".
  Поділитися:
  Джерело:  Новое время
Powered by

Activemedia
© 2010
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01030 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kiev.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua