Друк

Анонс

Вхід на сайт


Публікації в ЗМІ

 • Олександра Бетлій: Підвищення мінімальної зарплати може призвести до збільшення безробіття (відео)

  12.01.2017


  Ухвалення урядом рішення про підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі, до 3200 гривень, було шоковим, і не дало змоги компаніям підготувати економічні плани до відповідних витрат. Крім того, через підвищення мінімальної зарплати в Україні може зрости рівень безробіття в депресивних регіонах.

  Про це у студії Громадського розповіла Олександра Бетлій — співробітниця інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

  «Я критикувала сам процес впровадження цього рішеня. Це зроблено напередодні початку нового року, бюджетного року для всіх компаній. Компанії мали свої плани. Вплив (підвищення мінімальної зарплати — ред.) буде нерівномірним і це найбільша небезпека. Я не хочу сказати, що рішення погане чи хороше. Воно є небезпечним», — сказала вона.

  На її думку, від так званого «шокового» рішення страждатимуть, в першу чергу, малі компанії та депресивні регіони, де зарплати є нижчими за названий рівень.

   «Насправді 3200 грн, про які говорить Гройсман (прем’єр-міністр України — ред.)  — це брудна зарплата. На руки — це 2600 приблизно», — зазначила Бетлій.

  «Коли ми говоримо про приватний сектор, вплив (рішення — ред.) складніше прогнозувати. Є ймовірність, що великі компанії будуть підвищувати мінімальну зарплату до мінімуму, а іншим підтягвати по тарифній сітці», — сказала вона.

   

  Поділитися:
  Джерело:  hromadske.ua
Powered by

Activemedia
© 2010
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01030 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kiev.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua