Друк

Анонс

Вхід на сайт


Публікації в ЗМІ

 • Ігор Бураковський: 27,2: курс долара від Гонтаревої - чи можна погодитися з цим прогнозом?

  25.10.2016

  Голова Національного банку Валерія Гонтарева заявила, що «цілком реалістичний курс національної валюти на 2017 рік коливатиметься в межах 27,2 гривні за долар. Чи можна погодитися з цим прогнозом? Думаю, так. Але лише в тому разі, якщо ми і далі будемо отримувати підтримку Міжнародного валютного фонду, покращувати свої показники в термінах макроекономічної стабілізації тощо.

  Проблема української економіки полягає в тому, що навіть відносно невеликі негативні ефекти можуть спровокувати досить велику реакцію. Тобто, ситуація в Україні відрізняється високою мірою непередбачуваності. Може виникнути щось, в результаті чого всі наші фундаментальні розрахунки просто не спрацюють.

  Багато залежить від того, що відбуватиметься на сході. Хоча ситуація ніби стабілізувалася, бізнес і економіка звикли до невизначеності, загроза зберігається. Друге питання – чи зможемо ми залучати прямі іноземні інвестиції, щоб гроші заходили в країну. Зі зрозумілих причин, країна, яка воює і перебуває в кризі, м'яко кажучи, не є привабливим місцем для вкладення грошей. Зрештою, валютний курс пов'язаний не тільки з цифрами, але і з очікуваннями. Очікування і сприйняття того, що відбувається в країні, багато в чому суб'єктивні, однак вони можуть дуже сильно вплинути на коливання валютного курсу. Якщо бізнес знову злякається, будуть проблеми. Якщо буде довіра, бізнес буде з більшим розумінням ставитися до можливих проблем.

  Гонтарєва також зазначила, що «ми живемо із стабільною макроекономічною ситуацією». На певний рівень стабілізації економіки ми, звісно, вийшли. Адже що таке стабілізація макроекономічної ситуації? Це коли ми переходимо від економічних проблем до зростання. Очікується, що за підсумками 2016 року українська економіка продемонструє зростання ВВП на 1-1,5%.

  Разом з тим, проблема сьогодні, очевидно, полягає не в стабілізації, а в тому, що буде далі. Чи ми зможемо перейти до зростаня? Макроекономічна стабілізація і відсутність зростання – це не та ситуація, яка може когось задовольнити. Стабілізація – не самоціль, це проміжна мета. Якщо все стабільно, можна будувати якісь плани.

  Поділитися:
  Джерело:  Новое Время
Powered by

Activemedia
© 2010
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01030 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kiev.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua