Друк

Публікації в ЗМІ

 • Олег Нів’євський: "Пільгове оподаткування не спонукає аграрний сектор до зростання"

  29.07.2016

  Чи потрібно підтримувати українських фермерів? 

  Портал LB.ua пише про те, що експортні успіхи українських аграріїв спонукають припустити, що ця сфера є однією з найперспективніших та продуктивніших в українській економіці. Європейський союз витрачає на підтримку своїх фермерів та сільськогосподарських виробників понад половину усього свого бюджету. Журналісти поставили запитання, чи достатньою є державна підтримка аграріїв і чи взагалі потрібно їх підтримувати?

  Старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Олег Нів’євський коментує, що пряма підтримка аграріїв в Україні несуттєва. За його словами, "є і певні суми від держави, є і пільгове кредитування, коли держава компенсує 50% відсоткової ставки по кредиту, і програми підтримки капітальних інвестицій у м’ясомолочній галузі".

  Однак основною підтримкою, як йдеться у матеріалі LB.ua, експерт вважає все ж непряму – у вигляді пільгового оподаткування: "Наших с/г виробників підтримують також і міжнародні партнери та країни. Про це мало хто згадує, оскільки не одразу це можна помітити." 

  Видання цитує О. Нів'євського: "У Євросоюзі підтримка фермерів – це не економічний, а соціальний продукт. Ідея підтримки с/г виробників , які сидять на дотаційній голці з 50-х років минулого століття. Якщо цю голку забрати – все впаде. Якщо нас влаштовує подібна модель – ок, але ж якщо ми хочемо будувати економіку, яка даватиме податки і буде сильною, то це не для нас»"

  Читайте більше у матеріалі LB.ua

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua