Друк

Архів 2013

 • Ігор Бураковський:"Дефолт міг би оздоровити українську економіку"

  26.12.2013

  Про дефолт в Україні можна говорити як про інструмент оздоровлення економіки країни, вважає голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

  "Можливо, хоча б на експертному або на політичному рівні, не хотілося б про це говорити, але давайте поговоримо про дефолт як про інструмент оздоровлення економіки країни в середньо- і довгостроковому плані", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у рамках проекту "Мнения" в четвер.

  На думку експерта, боргове питання для України - насамперед політичне.

  "Якщо ми дійсно хочемо віддавати борги, ми маємо щось робити... Одним з інструментів могло б бути відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, давайте розглядати гроші, в цьому випадку МВФ, як інструмент диверсифікації нашої боргової проблеми", - пояснив він.

  Водночас І.Бураковський зазначив: "Незалежно від того, віддамо ми борги чи не віддамо, борг на сьогодні в країні сягнув такого рівня, коли боргова проблема має стояти в центрі економічної політики".

  "У 2014 році можна пограти з державним бюджетом, можна наступити на власні "хотєлки" і тих, хто наближений до влади, і якимсь чином подивитися на ті самі соціальні питання, реструктуризувати. Не треба платити усім по 10 гривень, треба по-іншому підходити", - додав експерт.

  Водночас він зазначив, що Україна переживає повномасштабну економічну рецесію.

  "Навіть якщо наступного року у нас буде економічне зростання, наслідки рецесії не виліковуються протягом одного, двох чи трьох років", - пояснив І.Бураковський.

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua