Друк

Архів 2011

 • Вероніка Мовчан: «Створення ЗВТ між Україною та ЄС, безумовно, позитивно вплине на розвиток економіки країни і сприятиме підвищенню добробуту населення. Розрахунки показують додатковий приріст реального ВВП на 6,2% у довгостроковій перспективі»

  26.12.2011

  Україна може підвищити реальний ВВП на 6,2% у довгостроковій перспективі за рахунок створення глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом, прогнозують в Інституті економічних досліджень і політичних консультацій.

  "Створення ЗВТ між Україною та ЄС, безумовно, позитивно вплине на розвиток економіки країни і сприятиме підвищенню добробуту населення. Розрахунки показують додатковий приріст реального ВВП на 6,2% у довгостроковій перспективі", - повідомила директор із наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

  За даними інституту, після входження до ЗВТ з ЄС додатковий приріст добробуту населення України становитиме 11,8% у довгостроковій перспективі. При цьому бізнес виграє за рахунок можливості експортувати товари на найбільший регіональний ринок без сплати митних зборів, за рахунок збільшення інвестиційної привабливості країни, поліпшення регуляторного клімату. У свою чергу, населення виграє від підвищення заробітних плат (на додаткові 5,5% у довгостроковій перспективі), доступу до більш широкого асортименту товарів, підвищення безпеки продукції.

  Водночас ймовірні втрати бізнесу будуть пов'язані з адаптацією до нового регуляторного середовища, зокрема, до стандартів із підвищенням конкуренції. За розрахунками Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, при створенні ЗВТ з ЄС близько 1% кваліфікованої і 3,5% некваліфікованої робочої сили може втратити роботу.

  "Незважаючи на короткострокові втрати, глибока і всеосяжна ЗВТ з ЄС зумовить значні довгострокові економічні виграші для України", - впевнені експерти.

  Результати опитування інститутом керівників українських підприємств свідчать, що 37,7% з них вважає пріоритетним співробітництво з ЄС, 37,6% - багатовекторне співробітництво, 24,7% - співпрацю з Росією та країнами СНД.

  "За даними опитування, вперше з 2006 року частка прибічників західного вектора економічної інтеграції перевищила частку прибічників східного вектора, досягнувши найбільшого значення за весь час проведення опитування", - резюмують в інституті.

  Як повідомлялося, технічна звірка тексту проекту Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі завершилася 22 грудня в Брюсселі.

  Поділитися:
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua