Друк

Архів 2011

 • Вероніка Мовчан: «Для бізнесу ЗВТ означатиме створення нових можливостей за рахунок безмитного доступу українських товарів на найбільший ринок регіону та покращення доступу на ринки третіх країн завдяки гармонізації українських стандартів зі стандартами ЄС. Бізнес виграє від поліпшення внутрішнього регуляторного клімату. Водночас витрати бізнесу, ймовірно, будуть пов'язані з адаптацією до нового регуляторного середовища та стандартів. Посилення конкуренції на внутрішньому ринку матиме болісні наслідки для слабких компаній»

  26.12.2011

  Створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та ЄС зумовить додатковий приріст реального ВВП України на 6,2% у довгостроковій перспективі. Про це заявила директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Вероніка Мовчан на прес-конференції в понеділок у Києві, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

  "Створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, матиме позитивний вплив на розвиток економіки країни та сприятиме підвищенню добробуту населення. Розрахунки Інституту показують додатковий приріст реального ВВП країни на 6,2% у довгостроковій перспективі", - сказала В.Мовчан.

  Водночас, зауважила експерт, довгострокові економічні наслідки супроводжуватимуться короткостроковими витратами.

  Так, зростання доходів населення, зокрема збільшення заробітної плати, оцінюється експертами Інституту додатково в близько 5,5%. При цьому близько 1% кваліфікованої робочої сили та 3,5% некваліфікованих робітників, ймовірно, муситимуть шукати нову роботу внаслідок змін в економіці, зумовлених новими умовами конкуренції, прогнозує експерт.

  Для бізнесу ЗВТ означатиме створення нових можливостей за рахунок безмитного доступу українських товарів на найбільший ринок регіону та покращення доступу на ринки третіх країн завдяки гармонізації українських стандартів зі стандартами ЄС. Бізнес виграє від поліпшення внутрішнього регуляторного клімату, вважає В.Мовчан. Водночас витрати бізнесу, ймовірно, будуть пов'язані з адаптацією до нового регуляторного середовища та стандартів. Посилення конкуренції на внутрішньому ринку матиме болісні наслідки для слабких компаній, прогнозує експерт.

  Вона також зазначила, що повною мірою ЗВТ може почати діяти не раніше другої половини 2013 року.

  Як повідомлялося, технічна звірка тексту проекту Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі завершилася 22 грудня в Брюсселі.

  Нагадаємо, що 19 грудня у Києві відбувся саміт Україна-ЄС. Очікувалося, що на ньому буде парафовано угоду про Асоціацію України з ЄС, а також угоду про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Однак за підсумками саміту Україна не отримала гарантій долучення до Євросоюзу і угоду про ЗВТ не парафовано.


  Оксана Суханова

  Поділитися:
  Джерело:  УКРІНФОРМ
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua