Друк

Історія

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій був заснований у жовтні 1999 року провідними українськими політиками, науковцями та Німецькою консультативною групою з питань економічних реформ в Україні, яка була частиною німецької програми технічної допомоги ТРАНСФОРМ. Наприкінці 2009 року Інститут відсвяткував 10-річчя своєї діяльності.


1999-2004 роки:
Період організації та становлення Інституту як дослідницької установи якісно нового типу для України. Основними завданнями в цей час було надання неупереджених оцінок стану української економіки та економічної політики урядовцям і політикам, розвиток аналітичного потенціалу українських науковців та створення ресурсної бази для проведення досліджень та консультацій. Особливу роль на цьому етапі відігравала Німецька консультативна група з питань економічних реформ в Україні. В цей час команда молодих українських економістів - випускників українських університетів, переймала досвід та практичні навички від німецьких колег : як робити дослідження економічної політики, як у найбільш ефективній спосіб доносити до тих, хто приймає рішення, наші поради.


2005-2006 роки:
Період випробувань на міцність та стабільність для Інституту. Програма німецької технічної допомоги «Трансформ» була закінчена. Ми стикнулись з викликом, який полягав у пошуку свого місця та ролі на ринку консультативних послуг. Основною метою діяльності в цей період було, не втративши наших основних вмінь та навичок і зберігши принцип об’єктивності в нашій роботі, знайти свою нішу на ринку консультативних послуг та нові стабільні джерела фінансування. В цей час ми запропонували суспільству новий інструмент контролю та впливу на владу – моніторинг дій влади, який проводиться коаліцією незалежних аналітичних центрів. Інститут очолив професор Ігор Бураковский, який докладав великих зусиль для розвитку Інституту в нових умовах.


2007- і сьогодні:
Період активного розвитку Інституту та зростання його ролі як незалежного аналітичного центру впливу на прийняття рішень (policy think tank). Основною метою діяльності в цей період було і є - набуття нових знань, вмінь, навичок для якісного удосконалення нашої роботи та розширення сфер експертизи. Ми започаткували нові напрямки та опановували нові методи досліджень, навчились більш ефективно розповсюджувати інформацію, набули досвіду реалізації проектів в галузі економічної політики, які містили не тільки поради «що робити», але й рекомендації «яким чином організувати виконання завдань». Розпочалась системна робота з бізнесом - ми запропонували діловим колам пакет економічної інформації, аналіз економічної ситуації та прогнози, які необхідні для планування та ведення виробничо-комерційної діяльності.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua