Друк

Проект "Сприяння використанню відновлюваних джерел в енергетичних цілях"

Для досягнення мети Федерального Уряду Німеччини та ЄС у сфері відновлюваних джерел енергії на 2020 рік, необхідним є поглиблення міжнародного співробітництва у сфері виробництва та використання біогенних енергоносіїв. Східна Європа та Центральна Азія мають сприятливі умови та значний нереалізований потенціал виробничих площ. Суттєве сприяння для мобілізації існуючого потенціалу та отримання позитивного результату для глобального оточуючого середовища може надати стимулювання виробництва та використання відновлюваних ресурсів, наприклад в Російській Федерації та Україні, при використанні німецьких досягнень та технологій у сфері біоенергетики.

У зв’язку з цим у 2009 було розпочато проект співробітництва Федерального міністерства продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів Німеччини (BMELV) "Коопераційний проект щодо використання енергії з відновлюваних джерел в російській Федерації та Україні".

Агенція з питань відновлюваних джерел (FNR) від 01.01.2009 року надає підтримку, яка направлена на стимулювання виробництва відновлюваних джерел з метою їх енергетичного використання, шляхом надання інформаційних послуг та сприяння у розширенні контактів та встановленню нових бізнес зв’язків.

Перший етаппроекту тривав з 1 січня 2009 року до 31 грудня 2010. Друга фаза проекту розпочалася  1 січня 2011 та діятиме до 31 грудня 2013.


Завданнями
другої фази проекту є:

  • Поліпшення енергопостачання завдяки використанню відновлюваної сировини та відходів в енергетичних цілях  з позитивним впливом на сільські території, зменшення негативного впливу сільського і лісового господарства на навколишнє середовище в Україні.
  • Підтримка створення рамкових умов в Україні для практичної реалізації конкретних проектів у сфері біоенергетики з мультиплікативним характером через постійні консультації та контакти
  • Залучення інших відповідних мультиплікаторів, зокрема, зі сфери бізнесу, промисловості, Уряду у розбудову мережі контактів, надання політичних консультацій за темами: стале забезпечення енергією та біоенергетика.
  • Визначення конкретних проектів в секторі біоенергетики, що можуть стати показовими та матимуть мультикативний синергетичний ефект. Співпраця з національними та міжнародними проектами й інституціями для підготовки та реалізації обраних проектів.

 

Основною метою другого етапу даного проекту є, в першу чергу, розвиток внутрішніх рамкових умов для створення системи сталого забезпечення біоенергією віддалених сільських районів в Україні.


Робота в рамках проекту передбачає, серед іншого, надання фахової підтримки за наступними напрямками:

  1. Створення національної мережі контактів та звязків у секторі біоенергетики, що забезпечуватиме консультаційні послуги, інформатизацію щодо можливостей застосування в Україні найсучасніших технологій у біоенергетиці.
  2. Підвищення кваліфікації фахівців та керівників у державному та приватному секторі для ефективного використання ними отриманої спеціально розробленої технічної  інформації у процесі реалізації конкретних проектів.
  3. Розробка та створення національних рамкових умов для сталого та децентралізованого виробництва і використання відновлювальної енергії в Україні.
  4. Розробка заходів у сфері стандартизації та забезпечення якості відновлювальної енергії відповідно до вимог ЄС та міжнародних кратеріїв сталості видновлювальних ресурсів
  5. Розробка пропозицій для реалізації державних механізмів сприяння розвитку відновлювальної енергетики та біоенергетики з метою заміщення викопних енергоносіїв в Україні.
  6. Консультації представників влади, Парламенту і Уряду у питаннях розбудови необхідних політико-правових умов для використання біоенергії в Україні.
  7. Створення діючої мережі відповідних зацікавлених сторін (інвесторів, виробників обладнання, постачальників послуг у сільській  місцевості, банків і політиків, і т.ін.).

Новини проекту

Матеріали


Деталі на сайті www.east-west-bioenergy.net

Контакти

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua