Мета проекту
Мета проекту – підтримати впровадження стандартів сталості для виробництва та торгівлі біомасою в Україні. Відповідні зацікавлені сторони обох країн будуть краще підготовлені для сертифікації сталої біомаси згідно вимог Директиви ЄС з відновлюваних джерел енергії. Проект сприятиме кращому розумінню проблем сталості та пов’язаному з цим регулюванню торгівлі у секторі біоенергетики як на рівні політичного прийняття рішень, так і на рівні виробників, трейдерів та бізнес-асоціацій.
Що ми робимо?
Вихідна інформація
Внаслідок політики ЄС з відновлюваних джерел енергії (Директива ЄС 2009/28/ЄС від 23 квітня 2009, Директива з відновлюваних джерел енергії - ДВЕ), країни-члени ЄС будуть збільшувати споживання рослинної олії для виробництва енергії, щоб досягти цілей ЄС з використання відновлюваних джерел енергії. Згідно ДВЕ, країни-члени ЄС повинні мати 20% відновлюваних джерел у загальному споживанні енергії та 10% у транспортному секторі.
Зараз лише 50% рослинної олії, яка використовується в ЄС, вирощується на полях ЄС. Експортери сільськогосподарських продуктів, такі як Україна та Росія, мають багато можливостей, оскільки ринок біопалива ЄС пропонуватиме привабливі ціни. Попит на ріпак буде особливо важливим для України.
Однак, існує проблема, що потребує вирішення. Виробники повинні дотримуватися критеріїв сталості ДВЕ. В іншому випадку, вони не матимуть доступу до регульованого ДВЕ ринку ЄС. Дотримання вимог можливе через використання схем сертифікації біомаси. Наразі, триває процес визнання таких схем Європейською Комісією та країнами-членами ЄС.
Критерії ДВЕ включають викиди парникових газів від повного життєвого циклу продукції (зниження викидів на 35%, а згодом на 50% порівняно з викопними паливами), охорона територій- накопичувачів вуглецю (водно-болотяні угіддя, лісисті території), охорона території з високим рівнем біорізноманіття (праліси, природні заповідники, луки з високим рівнем біорізноманіття). Більше того, весь торгівельний ланцюг від вирощування до кінцевого споживання має відповідати критерію системи балансу маси.
Проект використовує досвід Німецько-українського аграрного діалогу в Києві, який фінансується BMELV (Федеральне міністерство Німеччини з продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів).
Партнери проекту
GIZ
Будучи державним агентством, ми підтримуємо німецький уряд для досягнення його цілей у сфері міжнародного співробітництва для сталого розвитку. Працюючи ефективно та у партнерському дусі, GIZ (Товариство з Міжнародного Співробітництва Німеччини) підтримує населення та науковців по всьому світі для створення сталих життєвих умов та розбудови кращого майбутнього. Послуги, що надаються GIZ, базуються на багатій регіональній і технічній компетентності та перевіреному управлінському досвіді. З 1 січня 2011 р., GIZ об'єднало можливості та багаторічний досвід трьох організацій: Deutscher Entwicklungsdienst (DED) gGmbH (German Development Service), Товариства з Технічного Співробітництва Німеччини (GTZ) GmbH (German technical cooperation) та InWEnt- Capacity Building International, Німеччина. GIZ працює в більш ніж 130 країнах світу і має більше 17 000 співробітників.
ІЕД
Розташований у Києві, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій є партнером проекту в Україні. ІЕД - визнаний український аналітичний центр, що спеціалізується на економічних дослідженнях та консультаціях з питань економічної політики. ІЕД був заснований у жовтні 1999 р. провідними українськими політиками та Німецькою консультативною групою з питань економічних реформ, яка була частиною німецької програми ТРАНСФОРМ. В Інституті працює приблизно 30 співробітників.