Друк

Анонс

Вхід на сайт


Монетарна політика та фінансові ринки

  • Місячний Економічний Моніторинг України №3 (209)

    22.03.2018
    Безкоштовно

    *З 2018 року Моніторинг доступний усім без підписки. Повна версія у прикріпленому файлі. 

    Тема місяця: РИНОК ГАЗУ

    Кінець лютого ознаменувався святкуванням перемоги на українському газовому ринку, коли український «Нафтогаз» виграв справу щодо транзиту газу проти російського «Газпрому» в Стокгольмському арбітражному суді. «Газпром» має заплатити «Нафтогазу» 4,6 млрд дол. США за порушення положення «бери або плати». Разом з майже 2 млрд дол. США, які «Нафтогаз» винен «Газпрому» в справі постачання газу, чиста перемога «Нафтогазу» складає 2,6 млрд дол. США.

    Проте вже 1 березня 2018 року Росія застосувала ту саму тактику проти України, що й у 2009 році, а саме відмовилась постачати газ в Україну. Так, «Газпром» порушив рішення, досягнуте в Стокгольмі, яке зобов’язало «Нафтогаз» купувати газ в «Газпрому». Україна стикнулась із нестачею газу, а також зменшенням тиску в газопроводі, яким газ транспортується в ЄС. Цього разу Росія не досягла того ефекту, який вона створила в 2009 році, і нестача газу відчувалась в Україні лише кілька днів. Читати тему місяця повністю 

     

    Резюме

    Політика: На початку березня Верховні Рада прийняла закон про антикорупційний суд у першому читанні. Очікують, що парламент до другого читання змінить законопроект у відповідності із рекомендаціями Венеціанської комісії Ради Європи.

    Реальний сектор: Промислове виробництво у січні зросло на 3,6% дпр через зростання машинобудування на 9,7% дпр. Роздрібний товарообіг зріс, а будівництво залишилось незмінним. 

    Енергетичний сектор: За підсумками двох рішень Стокгольмського арбітражу «Газпром» повинен заплатити «Нафтогазу» 2,63 млрд дол. США.

    Телеком: 6 березня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, провела аукціон на зв’язок 4G

    Сільське господарство: Кабінет Міністрів затвердив процедури надання державної підтримки с/г сектору у 2018 році, на яку передбачено 6,3 млрд грн.

    Зовнішній сектор: Поточний рахунок платіжного балансу було зведено з дефіцитом 61 млн дол. США, незважаючи на сезонне зменшення імпорту.

    Фіскальна політика: Доходи Державного бюджету за два місяці 2018 року знизились на 0,5% дпр через вищі суми відшкодування ПДВ.

    Соціальна політика: У лютому та на початку березня точились дискусії щодо запровадження повноцінної монетизації житлово-комунальних субсидій. 

    Ринок праці: Темпи приросту середньої заробітної плати сповільнились до 28,4% дпр у січні через високу статистичну базу.

    Монетарна політика: Споживча інфляція залишилась високою в лютому і становила 14% дпр.

    Обмінний курс: Міжбанківський обмінний курс гривні до долара США стабільно укріплювався в лютому через збільшення надходжень експортної виручки, притік капіталу включно з інвестиціями нерезидентів в ОВДП та зменшення очікувань щодо знецінення гривні.

    Державний борг: Обсяг ОВДП, що знаходяться у власності нерезидентів, збільшився.

    Випуск:  №3 (209) березень 2018
    Автори:  Ірина Коссе, Олександра Бетлій
Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua