Друк

Монетарна політика та фінансові ринки

 • 22.03.2018

  Місячний Економічний Моніторинг України №3 (209)

  Тема місяця: РИНОК ГАЗУ
  Кінець лютого ознаменувався святкуванням перемоги на українському газовому ринку, коли український «Нафтогаз» виграв справу щодо транзиту газу проти російського «Газпрому» в Стокгольмському арбітражному суді. Проте вже 1 березня 2018 року Росія застосувала ту саму тактику проти України, що й у 2009 році, а саме відмовилась постачати газ в Україну. Україна стикнулась із нестачею газу.
  Автори:  Ірина Коссе, Олександра Бетлій

 • 01.08.2016

  Макроекономічний прогноз України - Поява позитивних сигналів

  Економічна діяльність у першій половині 2016 року зросла порівняно із першою половиною 2015 року. Однак вона була нижчою за очікувану переважно через складнощі з постачанням товарів та факторів виробництва споживачам. Ми очікуємо на зростання економічної активності в другому півріччі, оскільки логістичні проблеми зменшаться, а зовнішні умови поліпшаться. Тому ми, найвірогідніше, залишимо незмінним наш прогноз зростання реального ВВП у 2016 році.

 • 10.08.2010

  Зовнішньополітичний спектр №8

  Формат G-20: майбутня інстанція глобального управління?
  «Модернізація» зовнішньої політики України: зміна курсу без його якісного оновлення
  Автори:  Раздорожний Євгеній, Шинкарук Катерина

 • 100 днів нової влади: яка модель урядування формується?

  Сприяти громадській дискусії навколо визначення актуальних проблем українського суспільства і шляхів їх вирішення новою владою, а також контурів моделі влади (політичного режиму), яка сьогодні формується в Україні.
  Категорія:  Проекти

 • 20.04.2010

  Торговельна політика України: Стратегічні аспекти та наступні кроки, які треба здійснити

  Через два роки приєднання України до СОТ в травні 2008 року, політикам доводиться в черговий раз прийняти стратегічне рішення щодо майбутньої торгівельної політики країни. Важко переоцінити значення таких рішень, оскільки вони впливають не тільки на торгівельні потоки, але й на швидкість структурних реформ, - питання, що має практично таке ж значення, як і сама торгівля.

  Автори:  Мовчан Вероніка, Куценко Катерина, Джуччі Рікардо

 • 01.02.2010

  Давос проти ринку

  Ключове питання ювілейного форуму в Давосі – проблема фінансової кризи. З одного боку політики та бізнесмени ще раз поверталися до причин цієї кризи, говорили про те, що очікує світову економіку – чи буде нова рецесія та що треба зробити, аби убезпечити розпочате відновлення економіки. І звичайно, дуже багато уваги приділялося реформуванню глобальної фінансової архітектури.

  Категорія:  Коментарі

 • 02.01.2010

  Зовнішньополітичний спектр №7

  Зовнішньополітичні підсумки 2009 року
  Відносини Україна-ЄС: прагматизм та концентрація на практичних кроках
  Відносини Україна-НАТО: час для переосмислення стратегії
  Автори:  Раздорожний Євгеній, Шинкарук Катерина

 • Модернізація України. Визначення пріоритетів реформ

  Розробити концептуальні рекомендації щодо реформ в Україні, спрямованих на модернізацію різних аспектів суспільного життя країни.
  Категорія:  Проекти

 • 01.12.2009

  «Якщо хтось вважає, що можна прийняти якісь чарівні заходи і вивести Україну з кризи поза світовими тенденціями - це просто популізм і міф»

  «Дно» падіння ми дійсно пройшли. У базовому сценарії в 2010 році ми отримаємо «плюс», незважаючи на всі проблеми. Зростання ВВП буде обумовлено економічною активністю металургів, хіміків, у сільському господарстві. Крім цього, зростання економіки буде пов'язане і з низькою базою порівняння за 2009 роком, де падіння ВВП складе 14-15%. Втім, відродження економіки не стане таким потужним і стійким, як нам би хотілося... У зв'язку з цим, думаю, в 2010 році ми будемо спостерігати певні проблеми з фінансами, коливання валютного курсу. Існують і девальваційні тенденції.

  Категорія:  Коментарі

 • 25.11.2009

  Адекватність офіційних резервів в Україні: аналіз та рекомендації

  У спокійні часи багато хто дивується, навіщо центральні банки, особливо на країнах, ринки яких знаходяться у процесі становлення, утримують великі обсяги офіційних резервів. Основним аргументом є існування (альтернативних) видатків таких накопичень. Проте за часів фінансової кризи вигоди від утримання офіційних резервів стають очевидними. Резерви допомагають абсорбувати зовнішні шоки, що зменшує вірогідність негативних наслідків від їх настання.

  Автори:  Мовчан Вероніка, Кірхнер Роберт, Джуччі Рікардо

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua