[15-01-2025 08:04:16] E_WARNING: Invalid argument supplied for foreach() in file /home/ier.com.ua/public_html/project/packages/publications/classes/data/publicationshelpertable.php at line 837
[15-01-2025 08:04:16] E_WARNING: implode() [function.implode]: Bad arguments. in file /home/ier.com.ua/public_html/project/packages/publications/classes/data/publicationshelpertable.php at line 844
Відповідно до попередніх даних Держкомстату, у 2006 році реальний ВВП зріс на 7,1%, причому зростання пришвидшувалось протягом року. У січні приріст складав лише 0,9% дпр. У номінальному виразі ВВП оцінюється на рівні 536 млрд. грн. або 106 млрд. дол. США.
Ця публікація доступна лише в англомовному варіанті.
У четвертому кварталі 2008 року українська економіка увійшла в рецесію, після того як під впливом світової фінансової кризи загострились традиційні проблеми національної економіки. Темп приросту реального ВВП впав з 6,3% дпр за перші дев’ять місяців року до 2,1% дпр за рік внаслідок різкого спаду реального експорту та валового нагромадження основного капіталу, спричиненого кредитною кризою. У номінальному вимірі у 2008 році ВВП склав 949,9 млрд. гривень (180,3 млрд. доларів США).
Український експорт виграє завдяки слабкій гривні. Трейдери очікують, що протягом наступних місяців ціни швидко зміняться. Негативні повідомлення, наприклад з Австралії «El-Nino», суттєвий спад врожаю зернових в ЄС чи тривалі страйки аргентинських фермерів, можуть розворушити ринки зерна.
На міжнародних ринках олійних культур спостерігається позитивна тенденція. Деяка частина учасників ринку оптимістично налаштована та очікує розмежування ціни на рослинну олію та ціни на сиру нафту все більшим. Основна причина: прогнозоване зменшення пропозицій з Аргентити. Ціни на насіння соняшнику в Україні досягнули рівня цін на насіння ріпаку.
Україна стала найбільшим у світі експортером соняшникової олії - близько 2 млн. т/рік соняшникової олії йде на експорт. Експорт залишається в лютому місяці на високому рівні. Тим не менше, на цьому тижні внутрішні ціни на насіння соняшнику опинилися під тиском і в наслідок цього знизилися.
На міжнародних ринках зерна надалі спостерігається позитивна тенденція. Слабкий долар США та зростаючі ціни на сиру нафту являються основними причинами цього. Оскільки курс гривні залежить від курсу долара США, український експорт має конкурентні переваги. У травні було експортовано більше, ніж 1 млн.т пшениці та більше, ніж 700 000 тис.т кукурудзи.
На сьогоднішній день закуплено 260 тис.т зерна, а у найближчі місяці планується закупити більше ніж на 2 млн.т. В Україні ціни на зерно залишаються стабільними. Спостерігається незначне збільшення ціни на ячмінь.
В Україні ціни на соняшник залишаються на низькому рівні. Ціни на соняшникову олію знижуються. Уряд України заніс соняшник до переліку інтервенційних продуктів 2009 року.