Запропоновані зміни:
- Сторони повинні співпрацювати, проводити регулярний діалог та зближувати структуру податкового законодавства (Додаток 27 до цієї УА) з метою підвищення ефективності управління в податковій сфері з наголосом на подальше вдосконалення економічних відносин, торгівлі, інвестицій і чесної конкуренції.
- Сторони визнають і зобов’язуються імплементувати принципи належного управління в податковій сфері, а саме принципи прозорості, обміну інформації, справедливої податкової конкуренції, що визнаються країнами-членами на рівні ЄС. З цією метою, виключаючи упереджене ставлення до компетенцій до ЄС та країн-членів ЄС, Сторони мають вдосконалювати міжнародне співробітництво в міжнародній сфері, сприяти збору законних податкових надходжень, а також розробити заходи з ефективного здійснення вищевказаних принципів.
- Сторони також повинні активізувати і посилити співробітництво, спрямоване на вдосконалення і розвиток податкової системи України, включаючи систему адміністрування податків, в тому числі підвищення рівня податкових надходжень та податкового контролю, приділяючи спеціальну увагу на процедуру повернення податку на додану вартість (ПДВ) та уникнення накопичення заборгованості, забезпечення ефективного збору податків і зміцнення боротьби з податковим шахрайством та ухиленням від сплати податків. Сторони повинні прагнути до посилення співробітництва та обміну досвідом у боротьбі із податковим шахрайством, зокрема із т.зв. «шахрайськими каруселями».
- Сторони повинні розвивати співробітництво і гармонізацію політик у сфері протидії і боротьби із шахрайством, і контрабандою підакцизних товарів. Зокрема, ця співпраця буде включати поступове зближення ставок акцизів на тютюнові вироби, приймаючи до уваги (наскільки це можливо) обмеження регіонального плану, в тому числі в рамках діалогу на регіональному рівні і згідно з Рамковою конвенцією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з контролю над тютюном (від 2003 року).
Оцінка можливих наслідків:
Для бізнесу. Має поліпшитись процедура адміністрування податків, що призведе до зниження податкового тиску на компанії, зокрема на компанії-експортери, які сьогодні мають значні проблеми із відшкодуванням ПДВ. Зростання рівня акцизів на тютюнові вироби до рівня ЄС може призвести до скорочення виробництва тютюнової продукції в Україні.
Для домогосподарств. Спрощення адміністрування окремих прямих податків, зокрема податку на доходи фізичних осіб. Також вирівнювання акцизів на тютюнові вироби до рівня ЄС призведе до скорочення їх споживання та покращення стану здоров’я громадян.
Для державного сектору. Співпраця з ЄС та запровадження європейських стандартів дозволить запровадити ефективні моделі адміністрування податків, а також механізми боротьби із ухиленням від сплати податків та податковим шахрайством. Це може мати результатом суттєве скорочення рівня тіньової економіки та потоків контрабанди підакцизних товарів, і як результат, зростання доходів державної скарбниці.