Друк

Глава 8 «Космос»

Запропоновані зміни:

  • Сторони сприятимуть взаємовигідній співпраці у сфері цивільних космічних дослідженнях та космічних розробок та регулярному діалогу між Сторонами, включаючи координацію діяльності та співпрацю з Європейським космічним агентством, зокрема в таких галузях:
  1. Глобальні навігаційні супутникові системи.
  2. Спостереження Землі та глобальний моніторинг.
  3. Науки у сфері космосу і освоєння космічного простору.
  4. Прикладні космічні технології, у тому числі прискорювальні та пускові технології.
  • Сторони будуть заохочувати і розвивати обмін досвідом в царині космічної політики, адміністративних і правових аспектах, а також з реструктуризації промисловості та комерціалізації космічних технологій.
  • Співпраця буде включати в себе двосторонній обмін інформацією щодо політики і програм в космічній галузі, та відповідних можливостей для співпраці і спільних проектів, в тому числі участь українських компаній у відповідних темах Космосу і Транспорту Рамкової програми Європейського співтовариства з наукових досліджень та технологічного розвитку.
  • Сторони будуть заохочувати і підтримувати обмін вченими, і створення відповідних наукових мереж. Така співпраця може поширюватися також на обмін досвідом з управління космічними дослідженнями і науковими установами, а також створення середовища, сприятливого для досліджень та застосування нових технологій, і адекватного захисту відповідних інтелектуальних, промислових та комерційних прав власності.

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу. Україна входить в ряд країн, що мають розвинуті космічні технології і вітчизняні компанії приймають активну участь у міжнародних космічних проектах. Поглиблення співпраці із провідними агентствами ЄС у цій сфері дозволить активізувати обмін науково-технічною інформацією, вченими, прикладними технологіями з країнами-членами ЄС та відкриє нові можливості для спільних проектів у сфері освоєння космічного простору.

Для домогосподарств. Передбачається ряд непрямих ефектів, зокрема внаслідок зростання зайнятості населення на підприємствах, що працюють в космічній галузі та профільних наукових установах.

Для державного сектору. Співпраця з ЄС в космічній галузі дозволить налагодити ширший обмін інформацією з ЄС у сфері космічної політики, використати досвід європейських країн з точки зору розробки та реалізації відповідних політик та моделей, що стосуються державної політики підтримки космічної галузі, адміністративних і правових аспектів, системи наукових досліджень і комерціалізації космічних технологій. 

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua