Друк

Глава 2 «Макроекономічне співробітництво»

Запропоновані зміни:

  • Україна та ЄС повинні співпрацювати та вести регулярний діалог у сфері здійснення економічних реформ шляхом покращення розуміння фундаментальних принципів роботи своїх економік, а також розробки і реалізації економічної політики в умовах ринкової економіки. Україна повинна прагнути до побудови дієвої ринкової економіки та поступового зближення своєї політики із політикою ЄС у відповідності до керівних принципів макроекономічної стабільності, сталих державних фінансів та платіжного балансу.
  • Зокрема, Сторони повинні співпрацювати по наступним напрямам:
  • Обмін інформацією щодо чинних та прогнозних макроекономічних показників, та стратегій розвитку.
  • Здійснення спільного аналізу економічних питань, що представляють взаємний інтерес, включаючи заходи економічної політик та інструменти їх імплементації, такі як методи економічного прогнозування та розробка стратегічних документів, в цілях покращення політичного процесу України у відповідності до принципів і практик ЄС.
  • Обмін досвідом у сфері макроекономіки.
  • Обмін інформацією відносно принципів функціонування Європейського економічного і валютного союзу (ЕВС).

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу. Здійснення реформ, направлених на імплементацію механізмів ринкової економіки в Україні дозволить створити сприятливе середовище для роботи як вітчизняних так і іноземних компаній на місцевому ринку внаслідок збільшення рівня прозорості та прогнозованості державної економічної політики. Досягнення такої стабільності має, зокрема, покращити довгострокове бізнес-планування, включаючи великі інвестиційні проекти, які відкладаються сьогодні в Україні через високий рівень нестабільності та слабкий розвиток ринкових інституцій.

Для домогосподарств. Підвищення якості державної макроекономічної політики буде сприяти сталому розвитку економіки та державних фінансів, зростанню зайнятості, а також зниженню ризику інфляційних та курсових коливань, що в цілому має позитивно вплинути на рівень доходів домогосподарств.

Для державного сектору. Більш тісна співпраця з ЄС у сфері макроекономіки дозволить підвищити якість державної макроекономічної політики та покращити координацію зусиль державних органів України та ЄС при розробці стратегічних та прогнозних документів, що буде мати важливий вплив на забезпечення сталого розвитку вітчизняної економіки.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua