Друк

Глава 14 «Інформаційне суспільство»

Запропоновані зміни:

  • Сторони зміцнюватимуть співпрацю щодо розвитку інформаційного суспільства в інтересах громадян і бізнесу через широку доступність інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ), а також за рахунок поліпшення якості послуг за доступними цінами. Це також полегшить доступ на ринки електронних комунікаційних послуг, таким чином заохочуючи конкуренцію та інвестиції в секторі.
  • Співпраця має бути спрямована на реалізацію національних стратегій інформаційного суспільства, розвитку всеосяжної нормативно-правової бази в галузі електронних комунікацій і розширення участі України у наукових дослідженнях ЄС у галузі ІКТ. Сторони сприятимуть співробітництву між національним регулятором в області зв'язку в Україні та національними регуляторами в ЄС.
  • Співпраця повинна охоплювати такі теми:
  1. Сприяння широкосмуговому доступу, підвищення безпеки мереж і широке використання ІКТ громадянами, бізнесом та адміністраціями шляхом розробки місцевого контенту в Інтернеті та впровадження онлайн-сервісів, зокрема, електронного бізнесу, електронного уряду, електронної охорони здоров'я та електронного навчання.
  2. Координація політики електронних комунікаційних послуг з урахуванням оптимального використання радіочастотного спектру та взаємодії мереж в Україні та ЄС.
  3. Зміцнення незалежності та адміністративного потенціалу національного регулятора в галузі зв'язку з метою забезпечення його здатності здійснювати відповідні регуляторні заходи і забезпечувати дотримання своїх власних рішень та іншого регулювання і правил, і гарантувати чесну конкуренцію на ринках. Національний регулятор в галузі зв'язку повинен співпрацювати з антимонопольним органом у сфері моніторингу цих ринків.
  4. Просування спільних проектів для досліджень у галузі ІКТ у Рамковій програмі Європейської спільноти наукових досліджень і технологічного розвитку.

Сторони повинні обмінюватися інформацією, передовим досвідом і практиками, проводити спільні дії з метою розробки комплексної нормативно-правової бази та забезпечення ефективного функціонування та неспотвореної конкуренції ринків електронних комунікацій. Сторони будуть сприяти поступовому наближенню до нормативної бази ЄС в сфері регулювання інформаційного суспільства та електронного зв'язку. Відповідне законодавство ЄС наведено в Додатку XVII-3, Глави 6, Розділу 4 цієї УА.

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу. Компанії, що працюють у сфері ІКТ та на ринках електронних комунікаційних послуг мають виграти внаслідок вдосконалення практики регулювання таких ринків в Україні у відповідності до європейських норм. Можна очікувати, що державна політика зазнає змін в сторону підтримки галузі ІКТ та відмову від встановлення штучних бар’єрів на ринку електронних телекомунікацій (наприклад, заборона виділення радіочастотного спектру для мобільного зв’язку нового покоління 3G/4G, що нині блокує розвиток цього ринку). Всі інші компанії мають отримати можливість підвищувати конкурентоздатність за рахунок широкого впровадження інноваційних програмних рішень та/або продуктів до практики менеджменту/виробництва та кращої доступності таких рішень/продуктів на місцевому ринку.

Для домогосподарств. В результаті успішної імплементації норм цієї УА та створення конкурентних ринків ІКТ домогосподарства зможуть отримати доступ до інноваційних продуктів і послуг у сфері ІКТ та телекомунікацій, зокрема послуг широкосмугового доступу до цифрового телебачення та Інтернет за доступними цінами, а також ряду нових онлайн-сервісів, що дозволять скоротити час на комунікацію та покращити зручність для клієнтів  сфері торгівлі, медицини, охорони здоров’я, публічної адміністрації тощо.

Для державного сектору. Співпраця з ЄС у сфері ІКТ та електронних комунікацій дозволить створити належну систему регулювання цих ринків, яка буде заохочувати конкуренцію та зростання інвестицій в ці інноваційні сектори економіки. Також в рамках запропонованої співпраці буде можливим налагодити ефективну співпрацю регулюючих органів в Україні і ЄС та розширити спільні наукові дослідження в вищезазначених сферах. Додатково, розвиток сектору ІКТ створить можливості для застосування електронних технологій у сфері державного управління (на кшталт систем «електронного урядування»), підвищити прозорість державних органів та якість надання адміністративних послуг.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua