Запропоновані зміни:
- Сторони будуть розвивати і зміцнювати співробітництво з питань промислової політики і підприємництва, тим самим поліпшуючи бізнес-середовище для всіх економічних операторів, але з особливим акцентом на малі та середні підприємства (МСП). Розширене співробітництво має на меті вдосконалення адміністративної та нормативної бази для українського та європейського бізнесів, що працюють в Україні та ЄС, і повинна бути заснована на політиці ЄС щодо МСП, з урахуванням принципів і практик в цій галузі, визнаних на міжнародному рівні.
- З цією метою Сторони співпрацюють з метою:
- Імплементації стратегій розвитку МСП, заснованих на принципах Європейської хартії малих підприємств, і моніторингу процесу імплементації через річну звітність та діалог. Ця співпраця буде також акцентуватися на мікро- і ремісничих підприємствах, які є надзвичайно важливими як для ЄС, так і для української економіки.
- Створення кращих рамкових умов, шляхом обміну інформацією та передовими практиками, сприяючи тим самим підвищенню конкурентоспроможності. Ця співпраця буде включати в себе питання управління структурними змінами (реструктуризація) та охорони навколишнього середовища і енергетики, таких, як енергоефективність та більш екологічно чисте виробництво.
- Спрощення та раціоналізація правил і практики регулювання, з особливим акцентом на обмін позитивним досвідом щодо методів регулювання, включаючи принципи ЄС.
- Заохочення розвитку інноваційної політики, шляхом обміну інформацією та передовими практиками відносно комерціалізації наукових досліджень і розробок (у тому числі інструментів підтримки для технологічних бізнес-стартапів), кластерного розвитку і доступу до фінансування.
- Сприяння зростанню контактів між ЄС та українським бізнесом, а також між останнім і органами влади в Україні та ЄС.
- Підтримка створення політики підтримки експорту в Україні.
- Сприяння модернізації та реструктуризації української промисловості і промисловості в ЄС у певних секторах.
Оцінка можливих наслідків:
Для бізнесу. З точки зору бізнесу, імплементація європейських політик і практик в Україні буде мати визначальний вплив на створення сприятливого бізнес клімату в цілому та, зокрема, інвестиційного клімату. Уніфікація та інтеграція відповідної нормативно-правової бази та регуляторних практик із відповідним регулюванням і практиками в ЄС має полегшити доступ українських компаній на європейський ринок та стати поштовхом до покращення конкурентоздатності. Позитивними також можна вважати пункти щодо імплементації Україною політик щодо МСП та підтримки інноваційних компаній (зокрема, стартапів), які сьогодні реалізовані в Україні досить слабко і стримують розвиток цих важливих, з точки зору забезпечення зайнятості та інновацій, видів підприємницької діяльності.
Для домогосподарств. Імплементація європейських стандартів політики у галузі підприємництва дозволить створити адекватні умови для розвитку МСП та інноваційних компаній, що нині стримується величезною кількістю адміністративних бар’єрів та створити середовище для зростання зайнятості та доходів населення.
Для державного сектору. Співпраця є ЄС дозволить привести промислову політику та політику щодо підприємництва в Україні до вимог європейських стандартів із особливим акцентом на розвиток МСП та інноваційних компаній. Також така співпраця дозволить ефективно обмінюватися досвідом з ЄС щодо регуляторних практик, інструментів підтримки компаній-експортерів, а також сприяти спрощенню адміністративних процедур, які сьогодні є одним із головних бар’єрів розвитку підприємництва в Україні.