Запропоновані зміни:
- Сторони розвиватимуть співробітництво в галузі охорони здоров'я, щоб підвищити рівень здоров'я та захисту здоров'я громадян в якості передумови для сталого розвитку та економічного зростання. Також Україна повинна поступово імплементувати в своє законодавство норми і практики ЄС (зазначені в Додатку XL цієї УА), зокрема щодо інфекційних хвороб, крові, тканин і клітин, а також тютюну.
- Співпраця повинна охоплює, зокрема, наступні напрями:
- Зміцнення системи охорони здоров'я та її потенціалу в Україні, зокрема шляхом здійснення реформ, подальшого розвитку первинної ланки охорони здоров'я та навчання персоналу.
- Профілактика та боротьба з інфекційними захворюваннями, такими як ВІЛ/СНІД і туберкульоз, підвищення готовності до появи високопатогенних захворювань та епідемій, а також впровадження Міжнародних медико-санітарних правил.
- Профілактика та боротьба з неінфекційними захворюваннями, шляхом обміну інформацією і кращими практиками, пропаганда здорового способу життя, вирішення основних детермінантів здоров'я і супутніх проблем, таких як охорона здоров'я матері і дитини, психічного здоров'я, залежність від алкоголю, наркотиків та тютюну, у тому числі імплементація Рамкової конвенції з боротьби проти тютюну від 2003 року.
- Забезпечення якості і безпеки речовин людського походження, таких як кров, тканини і клітини.
- Розповсюдження медичної інформації та знань, у тому числі запровадження підходу «включення питань охорони здоров’я до всіх політик».
- З цією метою Сторони обмінюються даними і найкращими практиками та здійснювати інші види спільної діяльності, у тому числі шляхом використання підходу «включення питань охорони здоров’я до всіх політик», а також по лінії поступової інтеграції України до європейських мереж в області охорони здоров'я.
Оцінка можливих наслідків:
Для бізнесу. Для бізнес сектору імплементація даних норм у сфері охорони здоров’я буде мати непрямий ефект від поліпшення стану здоров’я найманих працівників та відповідного зростання продуктивності праці.
Для домогосподарств. Домогосподарства можуть отримати набагато вищий рівень охорони здоров’я як наслідок імплементації цілого ряду законодавчих норм ЄС до національного законодавства та проведення реформи медичної галузі в Україні. В цілому, це буде сприяти покращенню стану здоров’я домогосподарств та зростання якості їх життя.
Для державного сектору. Імплементація вищенаведених завдань дозволить налагодити ефективний обмін інформацією та найкращими практиками з країнами-членами ЄС у сфері охорони здоров’я, та надати нового поштовху медичній реформі. Водночас, приведення національної системи охорони здоров’я буде вимагати досить значних витрат, що поставить питання про джерела фінансування цього процесу. Така співпраця також значно підвищить ефективність протидії ряду небезпечних інфекційних та неінфекційних хвороб, що становлять загрозу здоров’ю населення в Україні.