Для бізнесу. Адаптація національного регулювання фінансових ринків в Україні до стандартів ЄС дозволить створити вагомі стимули розвитку сучасної інфраструктури фінансового ринку, розвиток якої зараз зазнає певного тиску саме зі сторони недосконалого регулювання (наприклад, обмеження зі сторони грошово-кредитної та валютної політики зі сторони Національного банку по відношенню до комерційних банків, конфлікт щодо національного депозитарію на фондовому ринку тощо). Імплементація положень цієї УА надасть додаткового поштовху для розвитку компаній фінансового сектору та захисту прав акціонерів (зокрема міноритарних).
Для домогосподарств. Внаслідок розвитку ринку фінансових послуг у відповідності до стандартів ЄС кінцеві споживачі таких послуг отримають можливість ефективного захисту свої прав як наслідок змін у відповідному законодавстві, і прозорого та неупередженого нагляду за компаніями фінансового сектора з боку регуляторів. Також, можна припустити поліпшення якості фінансових послуг, а також появу нових фінансових продуктів, які працюють на ринку ЄС, але не є доступними для українського споживача через недосконалість регулювання (наприклад, послуга прямого дебетування банківських рахунків, можливість відкриття рахунків в європейських банках тощо).
Для державного сектору. Запровадження європейських стандартів регулювання і нагляду за ринком фінансових послуг дозволить продовжити реформування ринку фінансових послуг в Україні та покращити якість відповідної державної політики і, в цілому, буде мати результатом стабільну, цілісну та ефективну фінансову систему. Дана УА значно розширює можливості відповідних регуляторних органів в Україні для співробітництва із країнами-членами ЄС, обміну інформацією та отримання технічної допомоги для розвитку інституційної спроможності.