Друк

Глава 12 «Фінансові послуги»

Запропоновані зміни:

  • Визнаючи значення ефективного набору правил і практик в галузі фінансових послуги для створення повністю функціонуючої ринкової економіки, і з метою сприяння торгівлі між Сторонами, Сторони погоджуються співпрацювати та вести регулярний діалог в галузі фінансових послуг для досягнення наступних цілей:
  1. Підтримка процесу адаптації регулювання фінансових послуг до потреб відкритої ринкової економіки.
  2. Забезпечення ефективного і належного захисту інвесторів та інших споживачів фінансових послуг.
  3. Забезпечення стабільності і цілісності глобальної фінансової системи.
  4. Сприяння співробітництву між різними суб'єктами фінансової системи, в тому числі регулюючими та наглядовими органами.
  5. Забезпечення незалежного та ефективного нагляду.
  • Сторони заохочуватимуть співробітництво між відповідними регуляторними і наглядовими органами, в тому числі обмін інформацією та досвідом щодо фінансових ринків та інші подібні заходи.
  • Особлива увага повинна бути приділена розвитку адміністративної спроможності таких органів, зокрема шляхом програм обміну персоналом і спільної підготовки.
  • Сторони повинні просувати ідею поступового зближення із визнаними міжнародними стандартами регулювання і нагляду в сфері фінансових послуг.

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу. Адаптація національного регулювання фінансових ринків в Україні до стандартів ЄС дозволить створити вагомі стимули розвитку сучасної інфраструктури фінансового ринку, розвиток якої зараз зазнає певного тиску саме зі сторони недосконалого регулювання (наприклад, обмеження зі сторони грошово-кредитної та валютної політики зі сторони Національного банку по відношенню до комерційних банків, конфлікт щодо національного депозитарію на фондовому ринку тощо). Імплементація положень цієї УА надасть додаткового поштовху для розвитку компаній фінансового сектору та захисту прав акціонерів (зокрема міноритарних).  

Для домогосподарств. Внаслідок розвитку ринку фінансових послуг у відповідності до стандартів ЄС кінцеві споживачі таких послуг отримають можливість ефективного захисту свої прав як наслідок змін у відповідному законодавстві, і прозорого та неупередженого нагляду за компаніями фінансового сектора з боку регуляторів. Також, можна припустити поліпшення якості фінансових послуг, а також появу нових фінансових продуктів, які працюють на ринку ЄС, але не є доступними для українського споживача через недосконалість регулювання (наприклад, послуга прямого дебетування банківських рахунків, можливість відкриття рахунків в європейських банках тощо).

Для державного сектору. Запровадження європейських стандартів регулювання і нагляду за ринком фінансових послуг дозволить продовжити реформування ринку фінансових послуг в Україні та покращити якість відповідної державної політики і, в цілому, буде мати результатом стабільну, цілісну та ефективну фінансову систему. Дана УА значно розширює можливості відповідних регуляторних органів в Україні для співробітництва із країнами-членами ЄС, обміну інформацією та отримання технічної допомоги для розвитку інституційної спроможності.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua