Друк

Глава 27 «Транскордонне та регіональне співробітництво»

Запропоновані зміни:

  • Сторони будуть сприяти взаєморозумінню та двосторонньому співробітництву в галузі регіональної політики, методам розробки та реалізації регіональної політики, в тому числі багаторівневого управління та партнерства, з особливим акцентом на розвиток неблагополучних районів та територіальної співпраці, включаючи встановлення каналів зв'язку та розширення обміну інформацією між національними, регіональними та місцевими владами, соціально-економічними суб'єктами і громадянським суспільством.
  • Сторони будуть підтримувати та активізувати участь місцевої та регіональної влади в транскордонному та регіональному співробітництві, та пов'язаних з ними структур управління, зміцнювати співробітництво шляхом створення сприятливої ​​законодавчої бази, підтримки і розвитку заходів щодо створення потенціалу та сприяння зміцненню транскордонної і регіональної економічної та бізнес-мереж.
  • Сторони зміцнюють і заохочують розвиток транскордонного та регіонального елементів, зокрема, транспорту, енергетики, мереж зв'язку, культури, освіти, туризму, охорони здоров'я та інших сфер, охоплених цією Угодою, які мають відношення до транскордонного та регіонального співробітництва. Зокрема, Сторони заохочуватимуть розвиток транскордонного співробітництва з точки зору модернізації, оснащення та координації аварійно-рятувальних служб.

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу. Розвиток двостороннього співробітництва між Україною та ЄС у галузі транскордонного і регіонального співробітництва буде сприяти активізації економічної активності у окремих регіонах та створення сприятливого бізнес-клімату для розвитку існуючих та створення нових підприємств як заходу підтримки таких регіонів.

Для домогосподарств. Зростання зайнятості та рівня добробуту для населення окремих регіонів, які будуть об’єктом державної підтримки.

Для державного сектору. Ширше залучення місцевих та регіональних органів влади до загальнодержавних програм регіональної політики та розширення їх можливостей для створення стимулюючих програм розвитку окремих регіонів, що потребують державної підтримки. Імплементація стандартів ЄС до вітчизняного законодавства та практики буде означати більшу децентралізацію цього процесу. 

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua