Друк

Глава 20 «Захист прав споживачів»

Запропоновані зміни:

  • Сторони мають співпрацювати з метою забезпечення високого рівня захисту споживачів і досягнення сумісності між їх системами захисту прав споживачів, а також щодо поступового зближення законодавства із нормами ЄС (наведені у Додатку XXXVIII цієї УА), в той же час не створюючи бар’єрів для торгівлі.
  • Для досягнення вищезазначених цілей, співпраця повинна, зокрема, включати:
  1. Сприяння обміну інформацією про системи захисту прав споживачів.
  2. Надання експертних знань про законодавчі і технічні можливості для забезпечення додержання законодавства, і про системи нагляду за ринком.
  3. Поліпшення якості інформації, що надається споживачам.
  4. Навчальні заходи для представників адміністрації та інших представників інтересів споживачів.
  5. Сприяння розвитку незалежних асоціацій споживачів і розширенню контактів між представниками споживачів.

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу. Імплементація цих норм до національного законодавства буде означати більш жорсткі вимоги щодо захисту прав споживачів для компаній на вітчизняному ринку та зростання супутніх видатків. Водночас, така практика буде сприяти витісненню з ринку недобросовісних конкурентів, які маніпулюють із якістю пропонованих товарів/послуг.

Для домогосподарств. Запропоновані зміни дозволять активізувати процеси створення незалежних громадських організацій споживачів та сприяти кращій обізнаності домогосподарств та їх захисту від неякісної продукції, що може становити загрозу життю та здоров’ю.

Для державного сектору. Співпраця з ЄС в даній сфері дозволить гармонізувати законодавство в сфері захисту прав споживачів, налагодити більш тісні зв’язки між відповідними профільними регулюючими агенціями та співпрацю щодо систем нагляду за виконанням норм захисту прав споживачів, а також підвищити ефективність дотримання даних норм в Україні. Однак, це буде вимагати підвищення інституційної спроможності відповідних національних агенцій, навчання персоналу та додаткових фінансових витрат.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua