Друк

Глава 17 «Сільське господарство та розвиток сільських територій»

Запропоновані зміни:

  • Сторони співпрацюватимуть з метою сприяння розвитку сільського господарства та сільських територій, зокрема через поступове зближення відповідних політик і законодавства, а також поступового зближення національного регулювання у відповідності до регулювання і стандартів ЄС, що наведено в Додатку XXXVII цієї УА.
  • Співробітництво між Сторонами в галузі сільського господарства та розвитку аграрних регіонів повинні, зокрема, охоплювати наступні області:
  1. Сприяння взаєморозуміння аграрної політики та політики розвитку аграрних регіонів.
  2. Підвищення адміністративного потенціалу на центральному та місцевому рівнях в сферах планування, оцінки та впровадження вищенаведених політик.
  3. Сприяння розвитку сучасного та сталого сільськогосподарського виробництва, із повагою до навколишнього середовища та благополуччя тваринного світу, включаючи поширення використання органічних методів виробництва і біотехнологій, зокрема шляхом впровадження передового досвіду в цих областях.
  4. Обміну знаннями та кращими практиками у сфері аграрної політики розвитку з метою сприяння зростанню економічного добробуту сільських громад.
  5. Підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарського сектора, ефективності і прозорості ринків, а також умов для інвестицій.
  6. Поширення знань шляхом навчання та проведення інформаційних заходів.
  7. Сприяння інноваціям шляхом проведення наукових досліджень та стимулювання розширення послуг сільськогосподарським виробникам.
  8. Сприяння гармонізації питань, що розглядаються в рамках міжнародних організацій.
  9. Обмін кращими практиками щодо механізмів підтримки для сільськогосподарської політики та аграрних регіонів.
  10. Проведення політики якості сільськогосподарської продукції в області стандартизації, вимог до виробництва і схем якості.

Оцінка можливих наслідків:

Для бізнесу. Аграрні компанії мають отримати ширші можливості для співпраці та обміну знаннями, досвідом і технологіями (особливо у сфері органічного землеробства та біотехнологій) із відповідними компаніями та профільними агенціями в ЄС. Також, адаптація стандартів аграрної продукції та інфраструктури аграрних ринків дозволять полегшити доступ продукції українських аграрних компаній на ринок ЄС.

Для домогосподарств. Домогосподарства отримають можливість придбавати аграрну продукцію кращої якості, зокрема, через підвищення екологічних стандартів її виробництва. Також, розвиток сільського господарства може мати позитивний вплив на зростання зайнятості та добробуту місцевих громад в аграрних регіонах країни.

Для державного сектору. Держава отримає можливість модернізувати державну аграрну політику у відповідності до вимог законодавства ЄС та поліпшити планування, розробку та запровадження відповідних політик та механізмів підтримки на різних рівнях, а також провести інтеграцію сільськогосподарської політики та політики розвитку аграрних регіонів. Водночас, розвиток стандартів та інфраструктури аграрного ринку буде вимагати додаткового фінансування з державного бюджету та посилення інституційної спроможності відповідних державних органів.

Powered by

Activemedia
© 2020
Інститут
економічних досліджень
та політичних консультацій
адреса:
Рейтарська 8/5-А,
01054 Київ, Україна
тел.:
+ 38 044 278-63-42
+ 38 044 278-63-60
факс:
e-mail:
+ 38 044 278-63-36
institute@ier.kyiv.ua
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на www.ier.com.ua