Запропоновані зміни:
- Враховуючи транскордонний характер басейна річки Дунай і його історичне значення для прибережних громад, Сторони повинні:
- Активізувати імплементацію міжнародних зобов'язань, прийнятих державами-членами ЄС і Україною у сфері навігації, рибальства, охорони навколишнього середовища, зокрема водних екосистем, включаючи збереження водних біоресурсів, для досягнення гарного екологічного стану, а також сталого розвитку інших відповідних сферах людської діяльності.
- Забезпечити підтримку, за необхідності, ініціативи з розвитку двосторонніх і багатосторонніх угод і механізмів, з метою заохочення сталого розвитку, із особливим акцентом щодо дотримання традиційного способу життя прибережних громад, і прагнення до економічної активності за допомогою комплексного використання басейну річки Дунай.
Оцінка можливих наслідків:
Для бізнесу. Імплементація запропонованих напрямів співпраці дозволить створити сприятливі умови для зростання вантажообігу через даний транспортний коридор, збільшення доходів транспортних і торгівельних компаній, та прискорення товаропотоків в цілому між Україною та ЄС.
Для домогосподарств. Активізація економічної діяльності в басейні річки Дунай буде сприяти зростанню рівня зайнятості і добробуту прибережних громад із одночасним забезпеченням сталого екологічного розвитку цієї території.
Для державного сектору. Співпраця з ЄС в даній сфері дозволить активізувати товарні потоки в басейні річки Дунай та збільшити вагу цього транспортного коридору для зростання торгівельних потоків між Україною та ЄС.